Messi zářil! Dvěma góly pomohl Miami k velké výhodě

Fotbalisté Interu Miami s hvězdným Lionelem Messim vyhráli základní část MLS, a budou tak mít v blížícím se play off výhodu domácího prostředí. Takzvaný „Supporters' Shield“ si klub z Floridy zajistil díky středeční výhře 3:2 na hřišti Columbusu, ke které kapitán argentinských mistrů světa přispěl dvěma góly.

Lionel Messi se raduje po gólu proti Columbusu.

Sedmatřicetiletý Messi se prosadil dvakrát v závěru prvního poločasu. Ve 45. minutě otevřel skóre přes dva obránce po dlouhém pasu od bývalého barcelonského spoluhráče Jordiho Alby a v páté nastavené minutě překonal domácího gólmana z přímého kopu. Jeden z nejlepších hráčů historie, jenž se nedávno vrátil po zranění kotníku, tak má bilanci 17 gólů a 15 asistencí v 17 ligových zápasech.

Třetí gól Interu vstřelil po přestávce další bývalý hráč Barcelony Luis Suárez. Úřadující vítězové MLS z Columbusu měli velkou šanci na vyrovnání, ale v 84. minutě Drake Callender vyrazil domácímu Cuchovi Hernándezovi špatně kopnutou penaltu. „Věděli jsme, že máme tým na to, abychom o to bojovali,“ uvedl Messi k zisku trofeje, podle agentury AP své 46. v reprezentační a klubové kariéře.

Miami vstoupí do play off v prvním kole s dosud neznámým soupeřem poslední říjnový víkend. Pokud sérii na dva vítězné duely zvládne, bude mít pak ve všech třech zbývajících případných kolech, jež se budou hrát jen na jeden zápas, výhodu domácího prostředí.

„Máme dobrou šanci zapsat se do historie. Hrát všechny zápasy doma je hodně velká výhoda, po které jsme toužili. Myslím, že doma jsme velmi silní,“ řekl pro Apple TV Messi, jenž přišel do Interu loni v létě. Klub, jehož prezidentem a spolumajitelem je bývalý slavný anglický fotbalista David Beckham, hraje MLS pátou sezonu.