Zlín gólem v nastavení vyhrál v Brně a je opět první

Fotbalisté Zlína díky gólu v nastavení zvítězili v osmém kole druhé ligy v Brně 2:1 a opět vedou tabulku o bod před Chrudimí. Vyškov vyhrál ve Varnsdorfu také 2:1 a je třetí. Líšeň zvítězila na hřišti nováčka Ostravy B 2:0 a posunula se na páté místo neúplné tabulky. Další nováček soutěže, rezervní tým Slavie, remizoval doma s Prostějovem 2:2. Táborsko navzdory oslabení po obratu vyhrálo na hřišti sparťanského B-mužstva 2:1.

Ilustrační foto

Všechny branky v utkání Brna se Zlínem padly po přestávce. Hosty poslal do vedení vlastním gólem Nový, za domácí srovnal z penalty Kronus. Duel směřoval k dělbě bodů, jenže v šesté minutě nastavení udeřil Didiba. Stále neporažení „Ševci“ vyhráli šestý z dosavadních sedmi zápasů v druholigové sezoně, Zbrojovka je po čtvrté porážce z úvodních osmi kol až dvanáctá.

Vyškov skóroval ve Varnsdorfu jako první po trefě Svobody, za Severočechy vyrovnal po změně stran Zálešák. Vzápětí si však dal vlastní branku domácí obránce Kouřil. Vyškov naplno bodoval ve čtvrtém z posledních pěti kol, Varnsdorf čeká na výhru čtyři zápasy.

Líšeň se ujala vedení na konci úvodního dějství gólem Ilka, pojistku přidal po změně stran Silný. Brněnský celek vyhrál podruhé za sebou a na třetí příčku ztrácí tři body. Baník je po čtvrté porážce v řadě čtrnáctý.

Prostějov vedl nad Slavií zásluhou Lehovce, Pražané ale na přelomu poločasů obrátili skóre. Nejprve se prosadil Toula a po něm Mikulanda. Bod zařídil hostům Matoušek. Slavia je sedmá, Hanáci bodovali ve čtvrtém utkání v řadě a jsou o příčku za Pražany.

Sparta B proti Táborsku šla do vedení už ve čtvrté minutě díky Šilerovi. Jihočechy navíc oslabil vyloučením ve 35. minutě Foltýn. Navzdory tomu hosté otočili skóre. Po více než hodině hry vyrovnal z penalty Dordič a v 85. minutě vystřelil Táborsku tři body střídající Nečas. Jihočeši vyhráli teprve podruhé v sezoně a patří jim 13. místo, Pražané z posledních pěti kol získali jen dva body a jsou předposlední.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Ostrava B – Líšeň 0:2 (0:1)
Branky: 44. Ilko, 79. Silný. Rozhodčí: Opočenský – Cichra, Líkař. ŽK: Sirotek, Říha – Sedlák, Ilko, Jeřábek. ČK: 61. Říha. Diváci: 186.
Slavia Praha B – Prostějov 2:2 (1:1)
Branky: 44. Toula, 47. Mikulanda – 41. Lahodný, 72. Matoušek. Rozhodčí: Kotala – Kotík, Dresler. ŽK: Trédl, Hunal – Matoušek, Ševčík, Lahodný, Neuman, Matocha, Carneiro. Diváci: 513
Sparta Praha B – Táborsko 1:2 (1:0)
Branky: 4. Šiler – 65. Dordič z pen., 84. Nečas. Rozhodčí: Radina – Lakomý, Malimánek. ŽK: Hruška, Uhrinčať, Tošnar – Foltýn, Nádvorník (trenér), Mach, Koné, Plachý, Skopec. ČK: 35. Foltýn. Diváci: 684
Varnsdorf – Vyškov 1:2 (0:1)
Branky: 55. Zálešák – 34. Svoboda, 55. vlastní Kouřil. Rozhodčí: Vokoun – Pfeifer, Beneš. ŽK: Kosař, Zálešák – Vedral. Diváci: 734
Brno – Zlín 1:2 (0:0)
Branky: 74. Kronus z pen. – 56. vlastní Nový, 90.+6 Didiba. Rozhodčí: Kvítek – Hurych, Ježek. ŽK: Načkebija, Didiba, Černín, Červenka (všichni Zlín). Diváci: 1814.