PSG přestřílelo Štrasburk

Fotbalisté Paris Saint-Germain doma porazili Štrasburk 4:2 a zůstávají v čele francouzské ligy i po 8. kole o skóre před Monakem. Štrasburk prohrál po čtyřech zápasech a je sedmý.

Fotbalisté PSG se radují z branky

V 18. minutě poslal Pařížany do vedení osmnáctiletý odchovanec Mayulu, pro nějž to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži. V úvodu druhého poločasu zdvojnásobil vedení Asensio. Hosté v 58. minutě sice snížili zásluhou Mary, ale za dalších osm minut vrátil PSG dvoubrankový náskok Barcola. V samém závěru pojistil vítězství střídající I Kang-in. Na jeho trefu ještě stihl zareagovat osmnáctiletý Senegalec Diong, jenž v 88. minutě nastoupil k druhému ligovému zápasu a poprvé skóroval.

Budoucí soupeř pražské Sparty v Lize mistrů Brest hrál s Rennes 1:1. Ke třem výhrám a čtyřem porážkám v lize přidali jeho fotbalisté první remízu, jež je v nekompletní tabulce posunula na deváté místo. Svěřenci Erica Roye přivítají úřadující mistry české ligy 6. listopadu.

Francouzská fotbalová liga - 8. kolo:
Brest - Rennes 1:1 (54. Del Castillo z pen. - 87. Jota)
St. Etienne - Lens 0:2 (20. Frankowski, 79. Labeau Lascary)
Paris St. Germain - Štrasburk 4:2 (18. Mayula, 47. Asensio, 66. Barcola, 90. I Kang-in - 58. Mara, 90.+1 Diong)