Fotbalisté PSG vyhráli v Marseille a vedou tabulku o tři body

Francouzský mistr Paris St. Germain vyhrál v 9. ligovém kole v Marseille 3:0 a v čele tabulky získal tříbodový náskok. Druhé Monako totiž utrpělo v derby Azurového pobřeží v Nice první porážku v této sezoně.

Fotbalisté Paris St. Germain si poradili s Marseille

Dvacetiletý Portugalec Neves vstřelil první gól v dresu PSG poté, co ho v létě za 60 milionů eur pustila Benfica do Paříže. Domácí přišli už ve 20. minutě o vyloučeného Maročana Haríta, který uprostřed hřiště zasáhl kopačkou protihráče do hrudníku.

Početní převahu soupeř ještě do přestávky dokonale využil. Druhý gól byl vlastní, třetí dal nejlepší ligový střelec Barcola, pro něhož to byl už osmý zásah v této sezoně.

Monako, která dosud nenašlo přemožitele ani v Lize mistrů, v Nice vedlo zásluhou švýcarského útočníka Embola, ale Guessand z Pobřeží slonoviny v nastavení prvního poločasu pátým gólem v sezoně vyrovnal.

Hosté hráli celý druhý poločas v deseti, červenou kartu uviděl Brazilec Vanderson za potyčku v přerušené hře a domácí přesilovku zužitkoval střída