ZNÁMKOVÁNÍ: Šulcův koncert a čtyřka pro Krejčího

Další blamáž nedopustili. Čeští fotbalisté si po výbuchu v Gruzii (1:4) ve druhém duelu Ligy národů poradili s Ukrajinou, v Edenu zvítězili 3:2. Triumf řídil dvěma góly záložník Pavel Šulc, který jako jediný zaslouženě vyfasoval od Sport.cz nejlepší možnou známku.

Čeští fotbalisté před zápasem s Ukrajinou

Matěj Kovář
Jednou za ním zvonilo břevno, v závěru vytasil důležitý zákrok proti střele Sudakova. Četné centry soupeře obvykle nesbíral, jenže v mnoha případech ani nemohl. V rozehrávce byl většinou jistý, inkasoval dvakrát.
3
Martin Vitík
Ukázal, že je v dobré formě a ze stoperské dvojice byl rozhodně ten jistější. Dobře zvládal souboje s Vanatem, Mudryk mu po změně stran dělal daleko větší problémy. Dokázal, že proti Gruzii měl hrát.
2
Ladislav Krejčí
Ideální pohodu stále hledá. V prvních deseti minutách vyrobil minimálně dvě velké chyby. Po zbytek zápasu z něj byla cítit velká nervozita, byť žádná z obdržených branek zřejmě nejde vyloženě za ním.
4
Jaroslav Zelený
V 9. minutě se dostal do zakončení, byl ale v ofsajdu. V první části utkání jeden z nejaktivnějších českých hráčů. Dovolil si, dokázal zakončit i připravovat šance. U vyrovnávací branky však neuhlídal skórujícího Vanata. Ve druhé půli pak častěji propadal.
3
Vladimír Coufal
Rychlonohý Mudryk mu ve sprinterských soubojích občas dělal problémy. U druhé branky Ukrajiny neuhlídal na zadní tyči skórujícího Sudakova. Často dával volný průchod emocím, snažil se burcovat spoluhráče.
3
Tomáš Souček
Tradičně maratonský výkon, v první půli byl hodně vidět. V jejím závěru ve slibné pozici pálil hodně mimo. S parťáky kolem sebe ale mohl lépe pokrýt akci před vyrovnávacím gólem. Vstřelil z penalty třetí českou branku.
2
Lukáš Červ
Snažil se dávat míč rychle od nohy. Nebál se riskantních i dlouhých pasů, byť občas scházela přesnost. S Gruzií nehrál a teď rozhodně nezklamal, čišela z něj energie a chuť. Ukrajinci jej často zastavovali jen za cenu faulů.
2
Lukáš Provod
Po práci Zeleného byl v 16. minutě ve výborné pozici, jeho střelu ale zblokoval jeden z obránců. Alternoval na křídle a postu wingbeka. Nechyboval, ale s přibývajícím časem se z utkání vytratil.
3
Václav Černý
Ze začátku byl aktivní, chodil si pro míče a snažil se zrychlovat hru. Před gólem donutil důrazem k chybě domácí obranu a střílenou pobídkou našel přesně nohu skórujícího Šulce. U prvního obdrženého gólu měl zřejmě pomoci zdvojit centrujícího Stěpaněnka.
2
Pavel Šulc
Byl to jeho zápas, prosadil se hned dvakrát. Hýřil aktivitou v napadání, což českému týmu přinášelo šance nebo zisky balonů. Při prvním gólu byl odměněn za přímočarost. Parádu pak předvedl na konci úvodního dějství, kdy si krásně zpracoval odražený míč a napálil ho přesně k tyči.
1
Tomáš Chorý
Na začátku chytře prodloužil pas od Černého a vyslal do šance Zeleného, který byl ale v ofsajdu. Jak je jeho zvykem, rval se o každý míč, stoperům soupeře dělal problémy. Ve vyložené šanci ze hry nebyl.
3
Ondřej Lingr
Zasáhl do utkání jako střídající hráč. Nepropadl, byl aktivní, ale do výrazného momentu se nedostal.
3
Adam Hložek
Podobné jako u Lingra. Snažil se vymýšlet, několikrát dobře zabojoval a předvedl i pár slušných driblinků. Tučným písmem se ale do dějin duelu nezapsal.
3

Vasil Kušej, Patrik Schick a Alex Král nebyli hodnoceni, protože neodehráli dostatečný počet minut.

Oznámkujte výkon české fotbalové reprezentace za zápas proti Ukrajině (jako ve škole: 1 - nejlepší, 5- nejhorší)