ZNÁMKOVÁNÍ: Proti Ukrajině zářili Červ s Vitíkem, trojky pro Bořila i Krejčího

Zápas Ligy národů s Ukrajinou (1:1) se náramně povedl záložníkovi fotbalové reprezentace Lukáši Červovi, opět výborný výkon předvedl stoper Martin Vitík. Naopak Jan Bořil či Lukáš Provod byli oproti jiným duelům méně viditelní a v hodnocení na stupnici jako ve škole si vysloužili trojku.

Martin Vitík se raduje z gólu, který nakonec neplatil.

Jan Kliment, Ondřej Zmrzlý a Jan Kuchta nejsou hodnoceni, jelikož neodehráli dostatečný počet minut.

Matěj Kovář
Jednou s ledovým klidem vyřešil dlouhý nákop Ukrajinců a poradil si s dotírajícím Dovbykem. Inkasoval z penalty a až na pár momentů včetně přímého kopu Zubkova moc práce neměl. Tradičně dobrá hra nohama.
2
Vladimír Coufal
Krátce po začátku nestačil Mudrykovi a byla z toho ohromná šance domácích. Směrem dopředu byl ale aktivní, vymyslel například šance pro Šulce a Klimenta.
2
Martin Vitík
Jen důkaz, že Česku vyrůstá stoper evropských kvalit. Vitík odehrál znovu téměř bezchybné utkání, dobře zvládal osobní souboje s urostlým útočníkem Dovbykem. Na konci první půle vstřelil branku, bohužel z ofsajdu.
1
Ladislav Krejčí
Ukázal nápadité a průnikové přihrávky, několikrát po propadnutí krajů hasil hrozící nebezpečí. Bohužel při souboji s Konopljou u něj našel sudí nešťastnou hru rukou a z následné penalty Dovbyk srovnal.
3
Jan Bořil
Dobrým postavením zabránil v první polovině šanci soupeře, následně se ale ze hry vytratil. Naopak Ukrajinci začali přes jeho levou stranu častěji hrozit, v 70. minutě střídal a objal se s trenérem Haškem.
3
Tomáš Souček
Po gólu jako jediný zůstal u otřeseného Huculjaka a neběžel se radovat společně s Lukášem Červem. Jednou si ho Mudryk ve vápně až moc lehce odstavil a dostal se tím do zakončení. Jinak od kapitána tradičně poctivý a slušný výkon.
2
Lukáš Červ
Zřejmě nejlepší muž na hřišti. Byl všude, dokázal rozvíjet české akce a naopak ty ukrajinské zastavovat. Navrch vsítil svůj premiérový reprezentační gól a náležitě ho oslavil. V první půli mohl přidat i druhý, pálil však těsně mimo.
1
Lukáš Provod
Možná až kruté hodnocení, vycházíme ale zejména z porovnání s minulými duely. Jednoduše Provod nehrál tak jistě a lehce, jako tomu například bylo proti Albánii. Zároveň Ukrajinci se postupem času dostávali po české levé straně lehce do nadějných situací.
3
Pavel Šulc
Měl první českou šanci, po přiťuknutí Coufala však pálil jen do míst, kde stál gólman Trubin. Začátek druhé půle se mu příliš nepovedl, naopak ožil v závěrečné části duelu po prostřídání sestavy.
2
Václav Černý
Dvojku dostává hlavně za aktivitu. Na trávníku byl přibližně 60 minut a patřil z Čechů k těm nejviditelnějším. Dostal se ke dvěma zakončením, zároveň ale často kazil v předfinální fázi a jeho urputné napadání k zisku míče vedlo málokdy.
2
Tomáš Chorý
Tradičně bojovný a poctivý výkon. Odvracel obranné standardky. Jak je u něj běžné, udržel velkou část dlouhých balonů. V nastavení první půle opět akrobaticky zakončil a ke gólu nechybělo mnoho. Představení jako proti Albánii to nebylo.
2
Adam Hložek
Dostal poslední přibližně půlhodinu, snažil se, ale ráz utkání nikterak nezměnil.
3
Ondřej Lingr
Platí pro něj to samé jako u Hložka. Napadal, byl aktivní, ale výrazněji se do osudu utkání nezapsal.