Slováci v Lize národů znovu slaví výhru. Ronaldo rozhodl

Portugalští fotbalisté ve druhém kole Ligy národů díky další brance hvězdného Cristiana Ronalda otočili domácí utkání se Skotskem a zvítězili 2:1. Stejným výsledkem do soutěže vstoupili ve čtvrtek v duelu proti Chorvatsku a také tehdy byl autorem rozdílového gólu Ronaldo. Mistři Evropy Španělé i přes dlouhé oslabení vyhráli ve Švýcarsku 4:1 a slaví první tříbodový zisk. Slovenští fotbalisté mají stoprocentní bilanci v Lize C, tentokrát porazili 2:0 Ázerbájdžán.

Portugalec Cristiano Ronaldo oslavuje gól proti Skotsku.

Skotové se v Lisabonu dostali už po sedmi minutách do překvapivého vedení. Po centru McLeana se hlavou prosadila nedávná posila Neapole záložník McTominay. Trenér Roberto Martínez na nepříznivý vývoj v poločase zareagoval dvěma střídáními. Ze hry stáhl Neta a Palhinhu, které nahradili Ronaldo a Neves.

Oba střídající hráči v 54. minutě přihlíželi vyrovnávacímu gólu Fernandese a Ronaldo pak dokonal obrat, poté co dvě minuty před koncem doklepl do odkryté branky Mendesův přízemní centr. Devětatřicetiletý kanonýr po čtvrteční jubilejní 900. trefě hned načal desátou stovku střeleckých úspěchů.

Stoprocentní Portugalci vedou skupinu A1 před Chorvaty a Poláky, jejichž dnešní vzájemný souboj v Osijeku rozhodl pro domácí tým další reprezentační veterán Luka Modrič. Záložník Realu Madrid si nadělil dárek k pondělním 39. narozeninám.

Španělé v Ženevě vedli po čtvrthodině o dvě branky zásluhou Joselua a Ruize. Ve 20. minutě zastavil obránce Le Normand domácího Embola, jenž by jinak postupoval sám na branku, a dostal červenou kartu. Švýcaři využili přesilovku ke snížení zásluhou Amdouniho. Ve druhém poločase se svěřenci Murata Yakina marně pokoušeli prolomit obranu Španělů a hosté v závěru dvakrát udeřili z bleskových protiútoků. Mezi střelce se podruhé zapsal Ruiz a čtvrtý gól vstřelil střídající Torres.

Španělští fotbalisté se radují z gólu proti Švýcarsku.

Španělé, kteří do soutěže vstoupili bezbrankovou remízou v Srbsku, jsou ve skupině A4 druzí za stoprocentními Dány. Seveřané po výhře nad Švýcary 2:0 stejným výsledkem porazili rovněž doma Srbsko. Skórovali Gröbaek a Poulsen, hosté se sparťanskou oporou Birmančevičem ani ve druhém utkání nedali gól.

Slovenští svěřenci italského kouče Francesca Calzony navázali na čtvrteční triumf v Estonsku (1:0). Duda ve 22. minutě potrestal faul na sparťana Haraslína, o čtyři minuty později bývalý hráč letenského týmu Hancko proběhl s míčem z levé strany až do vápna a naservíroval míč nehlídanému Strelcovi před prázdnou branku.

Slovenští fotbalisté před utkáním Ligy národů. Ilustrační foto.

Tabulku skupiny C1 ale vedou Švédové, kteří mají po domácím vítězství nad Estonskem 3:1 také plný počet bodů a lepší skóre.

Infarktový závěr utkání se odehrál ve skupině D1 mezi domácím Gibraltarem a Lichtenštejnskem. Za stavu 1:1 domácí v 82. minutě neproměnili penaltu. Hostům v druhé nastavené minutě neuznal videorozhodčí gól kvůli ofsajdu a o pět minut později šel do vedení Gibraltar. Body se ale stejně nakonec dělily, protože ve 14. minutě nastavení z penalty vyrovnal Hasler.

Fotbalová Liga národů - 2. kolo:
Skupina A1:
Osijek: Chorvatsko - Polsko 1:0 (0:0)
Branka: 52. Modrič.
Lisabon: Portugalsko - Skotsko 2:1 (0:1)
Branky: 54. Fernandes, 88. Ronaldo - 7. McTominay.
Ženeva: Švýcarsko - Španělsko 1:4 (1:2)
Branky: 41. Amdouni - 13. a 77. F. Ruiz, 4. Joselu, 80. Torres. ČK: 21. Le Normand (Šp.).