Remíza s příchutí porážky, píší ukrajinská média

Za remízu s příchutí porážky označují ukrajinská média výsledek 1:1 z pondělního utkání fotbalové Ligy národů s Českem. Ukrajinci zůstali i po zápase v náhradním dějišti ve Vratislavi na posledním místě čtyřčlenné skupiny B1. Svěřenci trenéra Ivana Haška se naopak vyhoupli do čela tabulky.

Tohle písknout škodí fotbalu. Ty ruce by si musel useknout, kdyby s nimi nehrál, zní z českého týmu o penaltěVideo: Sport.cz, FAČR

„Národní tým Ukrajiny si připsal remízu ve prospěch soupeře,“ zhodnotil duel portál RBK-Ukrajina. Pro server Sport.ua má s ohledem na umístění Ukrajiny v tabulce nerozhodný výsledek „příchuť porážky“. Uvedl, že Češi se ve druhém poločase rozhodli hrát na výsledek a nelpět na vítězství, což týmu v modro-žlutých dresech dalo relativní volnost v obraně soupeře a vedlo v 50. minutě k vyrovnávacímu gólu Artema Dovbyka z penalty. „Po přestávce Ukrajinci nabrali na obrátkách, což vyústilo prakticky okamžitě v gólovou odpověď,“ uvedla agentura Unian.

Mezi oběma týmy zůstal tříbodový rozdíl. Česká reprezentace vede vyrovnanou tabulku o bod před Gruzií a Albánií. Unian konstatoval, že po podepsaném „příměří“ s Čechy mají svěřenci Serhija Rebrova před zápasy s Gruzií (16. listopadu) a Albánií (19. listopadu) stále šanci na postup do elitní ligy A. Zajistí si ho vítěz skupiny, druhý tým bude hrát baráž.