Zmar outsidera v Lize mistrů. Do kolen ho srazil ostudný gól

Ve fotbale padají všemožné branky, ale mezi mistry je taková trefa až komická. Aston Villa zvítězila na hřišti Young Boys Bern i díky kuriozní brance, kterou hostům švýcarský celek doslova daroval. Anglický tým podtrhl návrat do nablýskané Ligy mistrů po 41letém půstu jasným triumfem 3:0. Kouč Emery výhru věnoval zesnulé klubové legendě.

Fotbalisté Aston Villy se radují z branky.

Běžela 37. minuta, když si Young Boys za stavu 0:1 prakticky vstřelili vlastní gól. Hostující Rogers poslal před branku z levé strany prudkou přihrávku, kterou domácí stoper Zoukrou před malým vápnem dokázal zachytit a v pádu poslat ke spoluhráči Camarovi. Ten ve složité pozici poslal malou domů. Jenže u míče byl dříve Watkins. Po souboji s gólmanem sice spadl, ale k míči se dostal Ramsey a pohodlně zvýšil do odkryté branky na 2:0.

„Jsme zklamaní. Začali jsme dobře, soupeře napadali vysoko a měli jsme dvě šance, abychom se dostali do vedení. Za stavu 0:2 už to pak bylo složité,“ litoval špatného vstupu do milionářské soutěže kouč Young Boys Bern Patrick Rahmen. Další ránu jeho mužstvu pak v závěru druhého poločasu zasadil krásnou střelou k tyči Onana.

„Zkoušeli jsme s výsledkem ještě ve druhém poločase něco udělat, na hřiště jsme poslali druhého útočníka, přestože jsme tím soupeři nabídli více prostoru, ale měli jsme ukázat víc. Potřebovali jsme perfektní výkon, ale nezvládli jsme to,“ uznal Rahmen.

„Vyhrát na hřišti soupeře je vždy těžké, o čemž jsme se přesvědčili v minulé sezoně. První čtvrthodinu začali hodně energicky, ale pak jsme hru vyrovnali,“ zhodnotil kouč anglického celku Unai Emery.

Cennou výhru pak věnovali bývalému hráči Aston Villy Garymu Shawovi, který den před utkáním zemřel ve věku 63 let na následky zranění utrpěných při pádu. „Tohle vítězství je pro něj,“ řekl. Gary Shaw Aston Ville pomohl v roce 1982 k zisku Poháru mistrů evropských zemí, předchůdci současné Ligy mistrů. Nyní se do soutěže po dlouhé pauze vrátili jasnou výhrou.