Slovan Bratislava postoupil do druhého předkola Ligy mistrů

Fotbalisté Slovanu Bratislava v 1. předkole Ligy mistrů zvítězili 2:1 na hřišti makedonské Strugy a v součtu s domácí výhrou 4:2 postoupili do další fáze. Český obránce Jurij Medveděv strávil celý zápas na lavičce slovenských šampionů.

Fotbalisté Slovanu Bratislava se radují z branky v zápase se Strugou. Snímek z prvního zápasu hraného 10. 7. 2024

Slovan vyhrál první poločas stejně jako před týdnem 2:0, trefil se Weiss a vlastní gól si dal Ristovski. Dnes ale soupeře do utkání znovu nepustil, až v závěru upravil skóre Compaoré. „Belasí“ se ve 2. předkole utkají se slovinským Celje.

Dál jde i RFS Riga, která potvrdila domácí triumf 3:0 výhrou 4:0 na hřišti severoirského Larne. K postupu přispěl i český obránce Petr Mareš, jenž odehrál v odvetě 73 minut. V dalším kole se může těšit na souboj s norským Bodö/Glimt.

Odvetná utkání 1. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Struga (Sev. Mak.) - Slovan Bratislava 1:2 (0:2), první zápas 2:4, postoupil Slovan.
Differdange (Luc.) - Klaksvík (Faer. ostr.) 0:0, první zápas 0:2, postoupil Klaksvík.
Dinamo Batumi (Gruz.) - Ludogorec Razgrad (Bulh.) 1:0 (1:0), první zápas 1:3, postoupil Ludogorec.
Petrocub Hincesti (Mold.) - Ordabasy Šymkent (Kaz.) 1:0 (1:0), první zápas 0:0, postoupil Petrocub.
Egnatia (Alb.) - Banja Luka (Bosna) 2:1 po prodl. (2:1, 1:1), na pen. 1:4, první zápas 0:1 postoupila Banja Luka.
Larne (Sev. Ir.) - RFS Riga 0:4 (0:3), první zápas 0:3, postoupil RFS.