Saint-Gilloise–Slavia 0:1Slavia vyhrála i podruhé a jde na Lille. Rozhodl Jurečka

Klidný postup. Fotbalisté Slavie misi v Bruselu zvládli s přehledem, i v odvetě třetího předkola Ligy mistrů porazili belgický Union Saint-Gilloise. Po domácí výhře 3:1 tentokrát 1:0 po gólu Václava Jurečky z 84. minuty. Vytoužený průnik mezi evropskou honoraci se přiblížil, v cestě stojí poslední překážka. Tou bude francouzské Lille, které zvládlo hektickou odvetu na Fenerbahce. První zápas se hraje příští týden ve Francii.

Fotbalisté Slavie se radují z branky, která je posunula do 4. předkola Ligy mistrů.

Brusel (od našeho zpravodaje) - Sešívaní vývoj zápasu docela kontrolovali. Úplně nezalezli, ale s vědomím náskoku hráli bezpečně a opírali se především o spolehlivou defenzivu. Trenéru Jindřichu Trpišovskému se opět vyplatilo nasazení Christose Zafeirise coby osobního strážce klíčového záložníka domácích Camerona Puertase.

Lehké vzrušení přišlo v 11. minutě, kdy spadl domácí útočník Promise David v pokutovém území po kontaktu s Lukášem Masopustem, jenže srbský rozhodčí Srdjan Jovanovič okamžitě ukazoval, že tenhle zákrok na penaltu ani náhodou nestačí.

Ve 13. minutě vyslal jedovatou střelu z úhlu El Hadji Malick Diouf, ale gólman Unionu Anthony Moris byl pozorný. Českému vicemistrovi trochu zatrnulo v 38. minutě, kdy míč po hlavičce Davida líznul břevno.

Slavia byla aktivní, jak potřebovala. Odvážněji působila v první půli, po změně stran víc bránila. Počínala si zkušeně, zahušťovala prostor před svým vápnem, dobře hráli všichni tři stopeři. Když bylo potřeba, kouskovala hru. Domácí, kteří potřebovali stavem pohnout, se do střeleckých pozic nedostávali. Červenobílí popáté ze šesti duelů v nové sezoně neinkasovali.

Definitivní rozuzlení dvojzápasu přišlo v 84. minutě. Tomáš Chorý zachytil míč, posunul ho Lukáši Provodovi, který balon naservíroval na malé vápno Jurečkovi. Ten skóroval a navázal na trefu z víkendového utkání s Olomoucí.

Slavii začíná i příjemné počítání. Po postupu do posledního předkola její konto zbohatne minimálně o 8,43 milionu eur (212 milionů korun). Tuto sumu tvoří bonus pro poražené v této fázi milionářské soutěže (4,29 milionu eur) a prémie za účast v základní skupině Evropské ligy (4,14 milionu eur). Sešívaní ale chtějí víc. Sportovně i ekonomicky. Vstupní suma do hlavní fáze Ligy mistrů je 17,87 milionu eur (450 milionů korun). Za týden se i o to bude hrát.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Union Saint-Gilloise - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 84. Jurečka. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič - Markovič (video, všichni Srb.). ŽK: Vanhoutte, David - Zima, Diouf. Diváci: 7249. První zápas: 1:3, postoupila Slavia.
Saint-Gillloise: Moris - Mac Allister, Vanhoutte, Machida - Castro-Montes, Sadiki, Ait El Hadj (65. Rasmussen), Puertas, Teklab (69. Terho) - Rodríguez (69. Kabangu), David (81. Eckert Ayensa). Trenér: Pocognoli.
Slavia: Kinský - Holeš, Ogbu, Zima - Masopust (64. Douděra), Zafeiris (64. Prebsl), Oscar, Diouf (82. Bořil) - Schranz (82. Jurečka), Provod (90. Jurásek) - Chorý. Trenér: Trpišovský.