Po francouzském výcviku se vzdálila Liga mistrů. Slavia v odvetě musí dohánět

Uf, byl to slušný výcvik. Fotbalisté Slavie vstoupili do závěrečného předkola Ligy mistrů porážkou 0:2 proti Lille. Ve Francii se hosté vytrvale bránili a inkasovali ve druhém poločase. Slavistům dvě trefy zhatili polští rozhodčí, což hostům z Prahy dost komplikuje výchozí pozici do odvety.

Fotbalisté Lille se radují z branky v duelu 4. předkola Ligy mistrů v zápase se Slavií.

Valenciennes (Od našeho zpravodaje) - Byl to dost moment, který českému mančaftu začal vzdalovat sen o účasti v milionářské společnosti. Taky docela smůla, která ale vyplynula ze soustavného tlaku.

Masopust se zrovna belhal za bránou, když se do ní nedlouho po změně stran trefil domácí kanonýr David. Přetížená defenziva Slavia poprvé inkasovala v oslabení, protože trenéři nestihli zraněného halfbeka vystřídat.

Lille ale i Slavii v plném počtu přehrávalo. Bylo rychlejší, důraznější, sehranější, šikovnější, nebezpečnější. Pár stovkám fanoušků Slavie v rohu stadionu ve Valenciennes mnohdy nezbývalo nic jiného než skandovat: „Hoši bojovat“.

Vůle, organizace, štěstí i brankář Kinský byly důvody, proč se v první půli neměnilo skóre.

Po necelé půlhodině ze slušné pozice přestřelil David. Záhy zahodili domácí další dvě tutovky. Nejprve mrštného Zhegrovu z blízka vychytal gólman Slavie a rozhozenou obranu nepotrestal David, který z dorážky mířil opět nad.

Gólman Slavie Antonín v Kinský v zápase s Lille

Do půle napočítali statistici Lille celkem 12 střel, zatímco Slavii jen dvě. Přesto mohli hosté odcházet ze hřiště s náskokem, Chorého křižný pokus po nakrátko rozehrané standardce prosvištěl těsně vedle.

Góly viděli diváci až ve druhém poločase. Nápor Lille neustával a bylo patrné, že Slavia má s technickým a nabušeným soupeřem dál problémy.

Nejprve se trefil kanadský kanón David, v 77.minutě zvýšil po parádní akcí Zhegrova. Před vápnem udělal kličku Holešovi a obstřelil vybíhajícího Kinského.

Je pech, že krátce po obou francouzských trefách dokázali sešívaní reagovat. Radost jim ale vždy zhatili polští rozhodčí s posvěcením kolegů u videa. Při Ogbuově trefě ze skrumáže po rohu odhalili ruku spoluhráče Dioufa. Gólové hlavičce střídajícího Chytila zase předcházel titěrný ofsajd.

Hosté se dál pokoušeli v závěru zkorigovat, aby se zkusili přiblížit naději i odměně 18,62 milionů eur (asi 465 milionů korun) a dalším tučným bonusům.

Slávistický levý bek El Hadji Malick Diouf (vlevo) odehrává míč před dotírajícím Edonem Zhegrovou.

Liga mistrů není v trapu, ale Slavia bude muset v odvetě nejen poctivě bránit, ale také dát aspoň dva góly. Bude to fuška!

Před zápasem na protilehlé tribuně visel obří transparent s nepřehlédnutelným vzkazem: Rendez-vouz 28/08. Tous a Prague. Slavia si na příští středu do odvety slaďoučký základ neodvezla.

Liga mistrů, 4. předkolo
LOSC Lille - Slavia Praha 2:0 (0:0)
Branky: 52. David, 77. Zhegrova. Rozhodčí: Marciniak - Siejka, Kupsik - Kwiatkowski (video, všichni Pol.). ŽK: Meunier, Diakité - Masopust, Oscar.
Lille: Chevalier - Meunier, Diakité, Alexsandro - Santos, André, Haraldsson (90.+1 Mukau), Gudmundsson (90.+1 Ismaily) - Zhegrova, Cabella (90.+4 Sahraoui) - David (90.+1 Ilič). Trenér: Genesio.
Slavia: Kinský - Holeš, Ogbu, Zima - Masopust (53. Bořil), Oscar, Zafeiris (75. Prebsl), Diouf - Schranz (75. Jurásek), Provod - Chorý (75. Chytil). Trenér: Trpišovský.