Slavia vyhrála, ale v Lize mistrů končí. Do prodloužení chyběl kousek

Popadali na trávník, cítili, že těžkou misi mohli zvládnout. Fotbalisté Slavie porazili v odvetě posledního předkola Ligy mistrů Lille 2:1, jenže v součtu s porážkou 0:2 z Francie nepostupují a přesouvají se do Evropské ligy. Sešívaní mohli poslat zápas do prodloužení, ale obří šance v závěru nevyužili.

To dnad není možné… Christos Zafeiris ze Slavie Praha během utkání play off Ligy mistrů, SK Slavia Praha - Lille OSC.

Slávisté se řídili předzápasovým výrokem svého trenéra Jindřicha Trpišovského, ať hrají spíš srdcem než rozumem. Na francouzského soupeře vletěli s obrovskou energií a důrazem. Maximálně zapojovali emoce, burcovali nabité tribuny.

Na začátku si český vicemistr pomohl nejlepším možným způsobem. Dal gól. V 5. minutě připravil kapitán Jan Bořil po spolupráci s Tomášem Chorým palebnou pozici pro Christose Zafeirise, který levačkou z hranice vápna poslal míč přesně k tyči.

Ačkoliv hráli sešívaní vzadu na riziko, zvládali šikovné hráče Lille chytat. A s pokusy z dvaceti metrů si gólman Antonín Kinský v první půli poradil.

Blízko druhému gólu byla Slavia ve 23. minutě. Chorý se ocitl po přihrávce Lukáše Provoda v pokutovém území v luxusní pozici, jenže bránu minul. Zafeiris trefil ve 40. minutě z přímého kopu břevno. Domácí byli v těchto momentech blízko dorovnání dvoubrankového manka, emoce tryskaly, Trpišovský i kouč Lille Bruno Genesio dostali žlutou kartu.

Intenzivní zápas ve druhé půli gradoval. Slávisté se dožadovali marně penalty po lehkém kontaktu Alexsandra s Chorým (zákrok na penaltu to nebyl) stejně jako Lille po souboji Malicka Dioufa se Santosem.

Když Edon Zhegrova v 77. minutě uklidil přesnou ranou z více než dvaceti metrů balon k tyči, Lille už se asi vidělo v Lize mistrů. Jenže domácí se nevzdali a díky enormní snaze ještě sahali po prodloužení.

Střídající Ivan Schranz dorazil v 84. minutě míč do sítě po předchozí hlavičce Mojmíra Chytila. Ale co se dělo pak? To bylo neuvěřitelné. Slavii chyběl jeden gól a vytvořila si tři super šance. Zafeiris trefil břevno, Chytil ztroskotal na gólmanu Chevalierovi a Matěj Jurásek pár vteřin před koncem hlavičkoval z malého vápna vedle. Slávisté si drbou hlavy. Na první pohled nesplnitelná mise splnit šla.

Klub z Edenu dostane coby vyřazený celek z play off Ligy mistrů a zároveň coby účastník hlavní fáze Evropské ligy celkovou prémii 8,43 milionu eur (211 milionů korun).

Odvetné utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů
Slavia Praha - OSC Lille 2:1
Branky: 5. Zafeiris, 84. Schranz - 77. Zhegrova. Rozhodčí: Vinčik - Klančnik, Kovačič - Kajtazovič (video, všichni Slovin.). ŽK: Ogbu, Diouf, Trpišovský (trenér), Bořil - Haraldsson, Santos, Génésio (trenér). Diváci: 18.848. První zápas: 0:2, postoupilo Lille.
Slavia: Kinský - Holeš, Ogbu, Zima (85. Vorlický) - Bořil (74. Schranz), Oscar, Zafeiris, Diouf - Douděra (74. Jurásek), Provod - Chorý (74. Chytil). Trenér: Trpišovský.
Lille: Chevalier - Meunier, Diakité, Alexsandro - Santos, André, Haraldsson (86. Mukau), Gudmundsson - Zhegrova (86. Mbappé), Cabella (81. Sahraoui) - David (86. Bayo). Trenér: Génésio.
První zápas: 0:2, postupuje Lille