FOTBAL ONLINE: Penalta proti Barceloně u videa odvolána. Priske zažil v Lize mistrů horor

Kouč Feyenoordu Rotterdam Brian Priske zažil na úvod Ligy mistrů těžké chvíle. Jeho tým totiž vyfasoval v duelu dvou příštích soupeřů Sparty doma debakl s Leverkusenem 0:4 a na bývalého trenéra Letenských se pískalo. V týmu vítězů odehrál poslední půlhodinu reprezentační útočník Patrick Schick. Benfica Lisabon zvítězila na stadionu Crvene zvezdy Bělehrad 2:1. Od 21:00 hraje Monako v domácím prostředí proti Barceloně (stav 2:1), která je v oslabení bez vyloučeného Garcíi. Duel můžete sledovat v online textové reportáži na Sport.cz.

Radost fotbalistů Monaka po gólu proti Barceloně.

Bayer šel do vedení na stadionu De Kuip po necelých pěti minutách. Zerrukí přišel na vlastní polovině o míč a Wirtz zpoza vápna otevřel skóre. Alžírský reprezentant mohl svou chybu napravit v deváté minutě, jenže jeho gól kvůli ofsajdu neplatil.

Po půlhodině hry hosté zvýšili poté, co Grimaldo zblízka zužitkoval Frimpongovu přihrávku. Za dalších šest minut nizozemský reprezentant Frimpong odcentroval před branku a Wirtz zakončením z první zasadil domácím další ránu.

Jednadvacetiletý tahoun Bayeru se stal prvním Němcem, který při debutu v „milionářské“ soutěži zaznamenal minimálně dvě trefy. Poločas hrůzy pro Feyenoord, v jehož sestavě nechyběl bývalý sparťan Hancko, završil gólman Wellenreuther, jenž si srazil hlavičku Tapsoby do branky a gól mu byl připsán jako vlastní.

Po změně stran se už nic důležitého neodehrálo. Úřadující němečtí mistři vyhráli venku i čtvrtý soutěžní duel v sezoně. Naopak nizozemský celek, který vede bývalý trenér Sparty Brian Priske, sice utrpěl první porážku v ročníku, nevyhrál však čtvrtý z posledních pěti zápasů. Oba celky vyzvou letenský tým, který ve středu porazil doma Salcburk 3:0, před vlastními fanoušky.

Benfica rozhodla o výhře proti CZ Bělehrad v úvodním dějství, kdy se trefili Turci Aktürkoglu a Kökcü. V závěru snížil střídající Milson.

Už v prvním poločase musel kvůli zranění střídat hostující Bah, na druhé straně jiný bývalý hráč Slavie Olayinka přišel na hřiště v 71. minutě.

Monako chce zopakovat výsledek z přípravy

O večerní zábavu od 21 hodin v milionářské soutěži se postará Monako s Barcelonou. Lídr španělské La Ligy zvítězil ve všech pěti zápasech a zdobí ho celkové skóre 17:4. Tým před sezonou přebral německý stratég Hans Flick.

V Lize mistrů vstoupí do zápasu proti loňskému vicemistrovi francouzské Ligue 1. Monako zatím v domácí soutěži třikrát zvítězilo a jednou remizovalo. S deseti body je na třetí pozici za prvním PSG, které ve včerejším utkání milionářské soutěže porazilo doma španělskou Gironu 1:0.

Nejlepším střelcem Monaka je zatím se dvěma góly švýcarský záložník Denis Zakaria. V útoku by ho pak měl doplnit jeho spoluhráč z reprezentace Breel Embolo či Japonec Takumi Minamino.