FC Kodaň–Raków Čenstochová 1:1Přemožitel Sparty si zahraje skupinu Ligy mistrů, do hlavní fáze postoupily i Antverpy

Fotbalisté Kodaně si stejně jako minulý rok zahrají skupinu Ligy mistrů. Přemožitelům pražské Sparty ze 3. předkola stačila v domácí odvetě závěrečného play off s Čenstochovou remíza 1:1. Antverpy uspěly 2:1 na hřišti AEK Atény a v součtu s úvodní výhrou 1:0 poprvé v klubové historii postoupily do hlavní fáze soutěže. Po pěti letech se ve skupině představí PSV Eindhoven po domácím vítězství 5:1 nad Rangers.

Fotbalisté Kodaně se radují z branky

Kodaň poslal do vedení ve 35. minutě slovenský stoper Vavro, jenž skákavou střelou ze 30 metrů překvapil nejistého gólmana Kovačeviče. V 87. minutě vyrovnal po závaru před bránou střídající Zwoliňski, dánští šampioni už ale náskok v součtu s úvodní výhrou 1:0 udrželi.

Antverpy v minulé sezoně ovládly po 66 letech belgickou ligu a nyní zaznamenaly další velký úspěch. Duel v Aténách gólově otevřel v 73. minutě útočník Kerk, jenž poslal do brány Balikwishův centr z levé strany. V 90. minutě srovnal Araujo, řecký tým ale v nastavení při hře vabank znovu inkasoval, sólový únik zakončil Balikwisha.

PSV Eindhoven minulý týden v Glasgowě remizoval 2:2 a dnes vedl od 35. minuty zásluhou Saibariho gólové hlavičky. Marocký záložník přidal další trefu krátce po pauze, a ačkoliv kapitán hostů Tavernier brzy snížil, domácí rozhodli třemi zásahy mezi 66. a 81. minutou. Postupně se prosadili De Jong, Veerman a skóre uzavřel Goldsonův vlastní gól.

Nizozemský celek vyhrál šesté ze sedmi soutěžních utkání v sezoně a oplatil dnešnímu soupeři vyřazení z minulého roku ve stejné fázi.

Po dnešních zápasech už je kompletní složení 32 týmů v milionářské soutěži. Los skupinové fáze je na programu ve čtvrtek.

PSV Eindhoven–Glasgow Rangers 5:1
Branky: 35. a 53. Saibari, 66. L. de Jong, 78. Veerman, 82. vl. Goldson – 64. Tavernier; 2:2, PSV.