Hlavní obsah

Po dalším zpackaném závěru Haaland zuřil

2:38
2:38

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Aktualizováno

Na tohle nejsou zvyklí. Fotbalisté Manchesteru City nevyhráli v rámci Ligy mistrů pátý venkovní zápas v řadě. Tentokrát pouze remizovali na půdě Monaka 2:2, když je o výhru připravila penalta v závěru. „Nebyli jsme dost dobří. Nezasloužili jsme si vyhrát,“ zuřil po zápase dvougólový střelec anglického giganta Erling Haaland.

Foto: Mustafa Yalcin/Anadolu, Getty Images

Nespokojený Erling Haaland.

Článek

Přitom vstup do zápasu měli svěřenci Pepa Guardioly na jedničku. V 15. minutě našel chorvatský stoper Joško Gvardiol pasem za obranu rozeběhnutého Haalanda, který svým prvním dotykem v zápase přehodil gólmana Philippa Kohna. Monako o tři minuty později srovnalo z kopačky Jordana Tezeho, který se parádně opřel do míče za vápnem.

Pak ale přišla 44. minuta a norský fenomén na sebe zase strhnul veškerou pozornost. Monstrózním výskokem se dostal na centr Nica O'Reillyho a vrátil týmu ze severu Anglie vedení. Pro Haalanda to byla již 52. branka v jubilejním padesátém startu v milionářské soutěži. Za své dvě trefy si vysloužil trofej pro muže zápasu. „V tuto chvíli kašlu na osobní rekordy. Jsem prostě nas*anej. Každý by měl být,“ soptil ale po zápase.

Druhý poločas se City totiž vůbec nepovedl. „Potřebujeme více energie. Ve druhé půli jsme dělali zbytečné věci a nemyslím si, že jsme hráli dost dobře. Nezasloužili jsme si vyhrát,“ nešetřil kritikou norský ostrostřelec.

Monako se srovnání dočkalo v 90. minutě, kdy penaltu proměnil bývalý hráč Tottenhamu Eric Dier. Španělský sudí Jesús Gil Manzano ji nařídil až po intervenci VAR a dlouhém přezkoumávání videa. Poté, co hlavní rozhodčí ukázal gestem na penaltový puntík, Guardiola se pustil do čtvrtého arbitra.

To Haaland s pokutovým kopem takový problém neměl. „Neviděl jsem opakované záběry, ale když někoho kopnete do obličeje, tak je to asi penalta. Ale nevím, neviděl jsem to,“ pravil.

Manchester City inkasoval již potřetí v sezoně v 89. minutě a později, čímž se znovu připravil o lepší výsledek. Naposledy se mu to stalo při šlágru Premier League na půdě Arsenalu. Španělský lodivod to ale jako zásadní problém nevidí. „Mám hodně pochybností, ale tohle není jedna z nich,“ uvedl.

Vítěz Ligy mistrů ze sezony 2024/25 tak čeká na venkovní výhru v této soutěži již pět zápasů. „Každý zápas Ligy mistrů je náročný, podívejte se na loňský rok, kdy jsme vypadli. Není mnoho týmů, které vyhrály své první dva zápasy,“ uzavřel Haaland.