Článek
Verze, proč k takovémuto trapasu došlo, se různí. Podle jedné ztratila výprava Lipska několik krabic s dresy nachystanými pro zápas se Spurs už na londýnském letišti, aniž by si toho kdokoli všiml, podle jiné kustod a jeho lidé v hotelu nezkontrolovali, zda na stadion odvážejí správné krabice se shodnými dresy.
Trenér Julian Nagelsmann zase předložil po utkání své vysvětlení. „Cestou k zápasu jsme přišli na to, že v autokaru nemáme dost kompletních sad dresů. Byly smíchané v různých krabicích, proto došlo k této šlamastyce."
První poločas tak Nkunku, Klostermann a Werner odehráli v dresech s logem sponzora v bíločerném provedení, zatímco jeden z kustodů uháněl kvapně do hotelu, aby přivezl správná trika a Lipsko ze šlamastyky vybruslilo.
Během přestávky na sebe Nkunku a Werner navlékli dresy, jaké měli jejich spoluhráči, Klostermann ovšem dohrál zápas v původním a od ostatních se dál lišil.
Do you think Spurs will beat RB Leipzig in the second leg?
.
.
.#spurs #Tottenham #ChampionsLeague pic.twitter.com/JlwDzHLWPI
— Football Basis (@FootballBasis) February 20, 2020
„Všechno dáme do pořádku, v domácí odvetě se nám to už nestane" ujišťoval kouč Lipska.
Pochopitelně že mix barev v logu sponzorů vyvolal po prohře Tottenhamu dohady, zda tím německý celek neporušil některé z pravidel UEFA týkající se výstroje a neměl by být penalizován. Anebo zda snad nešlo o marketinkový tah a snahu zviditelnit sponzora.
RB Leipzig lost a box of shirts on the way to Tottenham Champions League clash https://t.co/zGeTqhHwBk pic.twitter.com/UUbffaNLfS
— THFCNews2020 (@ThfcNews2020) February 20, 2020
Nic takového, UEFA v tomto směru ponechává klubům volnost. Anebo prostě vůbec nepomyslela na to, že by k podobnému případu mohlo dojít.
V článku 28.5 se totiž praví: „Volba druhu a barvy jakéhokoli písma je neomezená, ale nesmí zahrnovat žádné identifikační nebo ozdobné prvky výrobce."
A protože UEFA obě verze dresů s odlišnými logy Lipsku zaregistrovala, postih klubu nehrozí.