Gigant na úvod LM ztratil. Soupeř je mistrem obrany, uznal Guardiola

Trenér fotbalistů Manchesteru City Pep Guardiola označil milánský Inter za mistra obrany. Italský tým uhrál v 1. kole Ligy mistrů na Etihad Stadium remízu 0:0 a postaral se tak o malou odvetu za těsnou prohru ve finále této soutěže v roce 2023 (0:1). Šlo o souboj dvou budoucích soupeřů Sparty. Šampioni Anglie jsou největším favoritem Ligy mistrů, Guardiolovi však nezbylo než po úvodní bodové ztrátě uznat kvality soupeře.

Fotbalisté Manchesteru City nemohou uvěřit, že se v zápase s Interem neprosadili.

Repríza finále z předminulé sezony gól nepřinesla. Oba týmy promarnily v dechberoucím duelu několik šancí. „Čelili jsme opravdu těžkému soupeři,“ citovala Guardiolu agentura Reuters. „Jsem spokojený s předvedenou hrou. Jenže Inter je mistrem obrany. Jeho hráči si v defenzivě neuvěřitelně pomáhají. Pak nemůžete očekávat, že si vytvoříte spoustu šancí,“ dodal.

Zatímco jeho tým už znovu vévodí Premier League s plným bodovým ziskem, Inter je v Serii A po čtyřech kolech třetí, protože dvakrát remizoval. „Řekl jsem: ‚Dobrá práce, kluci,‘ podali jste obrovský výkon,“ uvedl trenér Simone Inzaghi. „Hráli přesně tak, jak jsme si řekli. Všichni známe Manchester City, čeho jsou schopni. Věděli jsme, že jim musíme postavit do cesty všechny možné překážky, hrát skvěle. A dokázali jsme to,“ ocenil je italský kouč.

Kanonýr City Erling Haaland se mohl stát nejrychlejším hráčem historie, který by zaznamenal 100 gólů za evropský klub. Na dosažení tohoto milníku si však bude muset počkat. Nor, který má v sezoně devět gólů po čtyřech zápasech Premier League, jen těsně promarnil několik šancí v prvním poločase.

„Raději vyhráváme, ale máme před sebou ještě sedm zápasů v rozšířené soutěži. Uvidíme, co se stane,“ avizoval Guardiola. Už o poločase musel střídat domácí režisér hry Kevin De Bruyne. Zatím není jasné, jak je zranění vážné. Guardiolův tým čeká další velký zápas v neděli, kdy hostí Arsenal, který je v tabulce anglické ligy o dva body za ním.