Slavia - Saint-Gilloise 3:1Slavia rozjela boj o Ligu mistrů výborně, proti belgickému Unionu zářil Chorý

Sen je blíž. Fotbalisté Slavie rozehráli třetí předkolo Ligy mistrů výborně, doma v Edenu porazili v prvním utkání této fáze belgický Union Saint-Gilloise 3:1 a vytvořili si výhodnou pozici do odvety, která se bude hrát v úterý v Bruselu. Hlavní hvězdou byl útočník Tomáš Chorý, jenž vstřelil dvě branky. Třetí gól dal Oscar. Alexandr Bužek se pak trefil do vlastní sítě.

Tomáš Chorý ze Slavie se raduje z vedoucí branky proti Unionu Saint-Gilloise.

Chorého jméno rezonuje od doby, co sešívaní vytáhlého reprezentanta koupili z Plzně. Jeho příchod vyvolal plno emocí. Teď devětadvacetiletý forvard poprvé zazářil. Velkolepě. V ohromně důležitém zápase.

Stejně jako v Liberci figuroval Chorý v základní sestavě. V ní se na stopera stáhl Filip Prebsl, který v prvních zápasech sezony nastupoval ve středu zálohy. Tam dostal šanci Christos Zafeiris.

Po úvodním varování ze strany Unionu, kdy Dennis Eckert Ayensa hned ve 3. minutě těsně minul Kinského branku, začala Slavia diktovat tempo utkání. Do hlavní role se pasoval Chorý. V 19. minutě odcentroval z levé strany Lukáš Provod a útočník s pětadvacítkou na zádech si míč našel a trknul ho do sítě.

Chorý si užíval jásot tribun, které pak hromově odpovídaly hlasateli jeho příjmení při oznamování střelce. Někteří fanoušci v kotli na severní tribuně ale mlčeli a neslavili.

Slavia se nakopla a na hřišti vládla. Oscar střílel nad branku, Prebsl do boční sítě. V 41. minutě se Chorý prosadil po rohovém kopu od Zafeirise a zvýšil. Dal druhý gól v červenobílém dresu, celkově pracoval velmi dobře. Vyhrával souboje, udržel míče.

Sešívaní byli v laufu. El Hadji Malick Diouf vyslal pumelici v 54. minutě vedle. Za tři minuty využil špatné rozehrávky hostí Oscar a prostřelil brankáře Anthonyho Morise.

Jenže kaňka na dosud dokonalém večeru přišla v 72. minutě, kdy si střídající Bužek srazil míč po centru do vlastní sítě. Pro dvacetiletého nováčka v kádru to byla při soutěžním debutu za Slavii nepříjemnost.

Nikdo už pak stavem nepohnul, přesto se ještě jeden důležitý moment udál. V 85. minutě byl vyloučen útočník hostí Mohammed Fuseini, který byl nejprve žlutě faulován Oscarem, jenže pak poslal k zemi Davida Douděru a rozhodčí Tobias Stieler vytáhl hned červenou kartu.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Slavia Praha - Union Saint-Gilloise 3:1 (2:0)
Branky: 19. a 41. Chorý, 57. Oscar - 72. vlastní Bužek. Rozhodčí: Stieler - Gittelmann, Weickenmeier - Brand (video, všichni Něm.). ŽK: Provod, Oscar - Vanhoutte, Puertas, Moris, Teklab. ČK: 85. Fuseini (Union). Diváci: 18.470.
Slavia: Kinský - Prebsl, Ogbu, Zima - Masopust (65. Douděra), Zafeiris (65. Bužek), Oscar, Diouf (83. Bořil) - Schranz, Provod (77. Vorlický) - Chorý (77. Chytil). Trenér: Trpišovský.
Saint-Gilloise: Moris - Mac Allister, Machida, Leysen - Castro-Montes, Sadiki (64. Rasmussen), Vanhoutte, Puertas (79. Ait El Hadj), Teklab - Rodríguez (64. Kabangu), Eckert Ayensa (64. Fuseini). Trenér: Pocognoli