Bern zdolal Galatasaray i podruhé a je v Lize mistrů, postoupil rovněž Salcburk

Fotbalisté Bernu vyhráli v odvetě 4. předkola 1:0 na hřišti Galatasaraye a v součtu s úvodním vítězstvím 3:2 postoupili do Ligy mistrů. Tu si zahraje i Salcburk, který po venkovním triumfu 2:0 a dnešní domácí remíze 1:1 vyřadil Dynamo Kyjev.

Fotbalisté Young Boys Bern se radují z gólu na hřišti Galatasaraye.

Galatasaray v souboji mistrů svých zemí nepotvrdil roli favorita ani doma a na rozdíl od soupeře si po roce nezopakuje účast v milionářské soutěži. O výsledku odvety rozhodl v 87. minutě po brejku do otevřené obrany Virginius. Při následných potyčkách dostal červenou kartu domácí brankář a kapitán Muslera.

Bern se probojoval do Ligy mistrů počtvrté. Švýcarští šampioni tak nebudou chybět u premiéry nového formátu základní fáze soutěže, která se bude hrát jako jedna liga se všemi 36 týmy na osm kol.

Postup si pohlídal i Salcburk, který poslal do vedení ve 12. minutě Daghim. Po půlhodině srovnal křížnou střelou Vanat, další góly už ale Dynamo nepřidalo. Salcburk si zahraje Ligu mistrů pošesté v řadě.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Mistrovská část:
Galatasaray - Young Boys Bern 0:1 (0:0)
Branka: 87. Virginius. ČK: 88. Muslera (Galatasaray). První zápas 2:3, postoupil Bern.