Villarreal - Celta Vigo 4:3Vigo poprvé ztratilo body, do čela jde Villarreal

Fotbalisté Celty Vigo ve 3. kole španělské ligy poprvé ztratili body. Vedoucí celek tabulky prohrál na hřišti Villarrealu 3:4 a přenechal soupeři první místo. V desáté minutě nastaveného času rozhodl dorážkou neproměněného pokutového kopu Dani Parejo.

Dani Parejo (ve žlutém) z Villarrealu na archivním snímku z utkání s Atlétikem. Proti Vigu dal rozhodující branku.

Celta přitom po výhrách nad Alavésem a Valencií dlouho vedla i nad Villarrealem, po hodině hry však hosté dostali dva slepené góly. Po hlavičce Thierna Barryho na 2:2 si v 64. minutě srazil míč do vlastní sítě Brazilec Jailson.

Vigo vyrovnalo v 80. minutě, švédský stoper Carl Starfelt se taktéž prosadil ze vzduchu. Po faulu v rohu pokutového území ale kopal Villarreal v závěru dlouhého nastavení penaltu, a třebaže Parejovu střelu brankář Ivan Villar zneškodnil, na dorážku už byl krátký.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:
Villarreal - Celta Vigo 4:3 (26. Cardona, 60. Barry, 64. vlastní Jailson, 90.+10 Parejo - 12. Iglesias, 31. Mingueza, 80. Starfelt).
1. Villarreal 3 2 1 0 8:6 7
2. Celta Vigo 3 2 0 1 8:6 6
3. FC Barcelona 2 2 0 0 4:2 6
4. Atlético Madrid 2 1 1 0 5:2 4
5. Real Madrid 2 1 1 0 4:1 4
6. Leganés 2 1 1 0 3:2 4
7. Pamplona 2 1 1 0 2:1 4
Vallecano 2 1 1 0 2:1 4