Sörloth nasázel Realu Madrid čtyři góly. Tomuhle se nic nevyrovná, hlásil táta

Zakřičel si, pak se po klidné chůzi zastavil a celému stadionu ukázal čtyři prsty. Symbolizoval tím svůj střelecký výkon proti Realu Madrid. Ano, norský fotbalový útočník Alexander Sörloth z Villarrealu nasázel čerstvému španělskému mistrovi a finalistovi Ligy mistrů při bláznivé remíze 4:4 čtyři góly.

Útočník Alexander Sörloth z Villarrealu slaví gól proti Realu Madrid.

Sörlothovi stačilo na mimořádný kousek sedmnáct minut. Své branky zaznamenal od 39. do 56. minuty. „Tomuhle se nic nevyrovná. Naprosto kouzelné,“ hlásil pro norskou televizi TV2 táta hrdiny utkání Göran Sörloth.

Villarreal skóre pořád doháněl. Poprvé se urostlý útočník prosadil hlavičkou šest minut před pauzou, snižoval na 1:2. Tři minuty po přestávce znovu skóroval hlavou a korigoval výsledek na 2:4. V 52. minutě dostal tým ve žlutých dresech na rozdíl jedné branky. Dobře vyřešil akci, obelstil stopera Édera Militaa a zblízka prostřelil brankáře Andrije Lunina.

Právě Militao byl ve všech čtyřech soubojích se Sörlothem, po kterých padl gól. Španělská média brazilského obránce nešetří a kritizují ho. V poslední gólové situaci zužitkoval norský šutér přihrávku Gerarda Morena.

„Alexander je fantastický týmový hráč. Zaslouží si to. Doufám, že bude nejlepším střelcem, zkusíme mu pomoct. Prožívá úžasnou sezonu,“ podotkl jeho spoluhráč Gerard Moreno. Sörloth vede momentálně tabulku kanonýrů s třiadvaceti góly, druhý Artem Dovbyk z Girony má o dvě branky méně.

„Užívám si to. Teď ho pořádně obejmu,“ vzkázal pyšný tatínek Göran přímo ze stadionu Villarrealu, kde představení svého syna naživo sledoval.

Sörloth se stal jedenáctým hráčem ve fotbalové historii, kterému se podařilo vstřelit Realu Madrid čtyři góly v jednom soutěžním zápase. V minulé sezoně se tento kousek povedl Tatymu Castellanosovi při působení v Gironě, předtím pak před jedenácti lety v semifinále Ligy mistrů Robertu Lewandowskému ještě za Borussii Dortmund.