Real Madrid - Alavés 3:2Real málem promarnil tříbrankové vedení

Fotbalisté Realu Madrid v dohrávce sedmého kola španělské ligy porazili 3:2 Alavés. Domácí „bílý balet“ vedl už 3:0, ale hosté dvěma slepenými góly v závěru utkání ještě zdramatizovali.

Jesus Vallejo z Realu Madrid slaví výhru nad Alavésem.

Real poslal do vedení už po 55 sekundách Lucas Vázquez a ve 40. minutě zvýšil pátým gólem v sezoně Kylian Mbappé. Chvíli po přestávce přidal třetí branku Rodrygo a vypadalo to, že trenér Carlo Ancelotti si při 300. utkání na lavičce madridského celku připíše pohodlné vítězství.

Jenže Real musel nakonec o výhru ještě zabojovat, protože Alavés dvěma góly v závěru snížil. V 85. minutě se prosadil Carlos Benavídez a dvě minuty nato Kike García. Vyrovnat už ale hosté nedokázali.

Real, jenž za týden čeká madridské derby s Atléticem, si připsal čtvrté vítězství za sebou a v tabulce má na druhém místě 17 bodů. Na vedoucí Barcelonu, která má k dobru středeční utkání s Getafe, ztrácí jeden bod.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:
FC Sevilla–Valladolid 2:1 (45. vlastní Torres, 85. Ejuke - 56. Pérez)
Valencie–Pamplona 0:0
Real Madrid–Alavés 3:2 (1. Vázquez, 40. Mbappé, 48. Rodrygo - 85. Benavídez, 87. K. García).