Leganés - Bilbao 0:2Bilbao si ve španělské lize připsalo třetí výhru v sezoně

Fotbalisté Bilbaa zvítězili v předehrávce 7. kola španělské ligy na hřišti nováčka Leganés 2:0. Soupeř pražské Slavie a Plzně v Evropské lize dal oba góly ve druhém poločase, postarali se o ně Dani Vivian a Iňaki Williams. V neúplné tabulce se Athletic po třetí výhře v sezoně posunul na páté místo.

Dani Vivian z Bilbaa na archivním snímku

Vivian otevřel skóre v 65. minutě tečovanou střelou z pokutového území, po níž neměl brankář domácích šanci. Pojistku přidal po deseti minutách Williams, který si výborně naběhl na centr a poslal nekompromisní ránu k pravé tyči. Oba se v sezoně trefili poprvé.

V Evropské lize Bilbao jako první prověří Slavii, kterou bude hostit ve 3. kole 24. října. S Plzní program uzavře 30. ledna rovněž na domácím stadionu.