Barcelona zase ovládla přípravné El Clásico, dvěma góly rozhodl talent

Fotbalisté Barcelony se i v historicky čtvrtém přípravném El Clásicu hraném ve Spojených státech amerických radovali z vítězství. Sobotní duel s Realem Madrid na MetLife Stadium před 82 000 diváků v East Rutherfordu vyhrál katalánský klub 2:1 a navázal na předchozí triumfy nad tradičním rivalem v zámořské přípravě z let 2017, 2022 a 2023.

Fotbalisté Barcelony radující se z branky

Svěřencům nového trenéra Hansiho Flicka zařídil úspěch autor obou gólů Pau Vítor. Dvaadvacetiletý útočník skóroval těsné před přestávkou a pak po necelé hodině hry, osm minut před koncem stanovil konečný výsledek devatenáctiletý Nico Paz. Stejně jako při předchozí přípravě Barcelony v Orlandu proti Manchesteru United, kterou španělský tým vyhrál na penalty, nepanovaly ideální podmínky a zápas musel být kvůli bouřce na delší dobu přerušen.

„Výsledek není tak důležitý. Cíl je dát hráčům minuty a dostat je do dobré formy. Je to příprava,“ řekl trenér Realu Carlo Ancelotti. „Bílý balet“ na přípravě v Severní Americe prohrál s Barcelonou i před sedmi lety v Miami (2:3) a v předchozích dvou letech v Las Vegas (0:1) a Dallasu (0:3).