Barcelona - Valladolid 7:0Barcelona rozdrtila Valladolid a je nadále stoprocentní

Fotbalisté Barcelony deklasovali na svém hřišti 7:0 Valladolid a vyhráli i čtvrtý zápas nové sezony španělské ligy. Hattrickem se blýskl brazilský křídelník Raphinha. Reprezentační záložník Alex Král odehrál celý zápas za Espaňol při domácím vítězství 2:1 nad Vallecanem, které bylo pro nováčka soutěže premiérovým v ročníku.

Barcelonský křídelník Raphinha přeskakuje Karla Heina a zvyšuje na 5:0.

Barcelona vyhrála předchozí tři utkání shodně 2:1, dnes se ale o výsledek strachovat nemusela. Raphinha otevřel skóre ve 20. minutě, kdy si naběhl na centr za obranu a přesně zakončil. Takřka totožným způsobem se vzápětí prosadil i kanonýr Lewandowski, s čtyřmi zásahy nejlepší střelec soutěže.

Ještě do pauzy skóroval po rohu Koundé a po změně stran zkompletoval Raphinha premiérový hattrick v profesionální kariéře. V závěru přidali další branky Torres a Olmo, jenž se prosadil i ve druhém zápase po přestupu z Lipska. Oběma na gól přihrál Raphinha.

Trenér Hans-Dieter Flick vyhrál první čtyři ligové duely na lavičce katalánského velkoklubu, což se podařilo naposledy Ernestu Valverdemu v sezoně 2017/18.

Druhý barcelonský klub Espaňol dokázal zásluhou Romera bleskově zareagovat na Garcíův vedoucí gól ze čtvrté minuty a duel dlouho směřoval k remíze. Až v šesté minutě nastavení se prosadil z dorážky po rohu Véliz. Espaňol se tak v tabulce se čtyřmi body dotáhl na Vallecano. Král potřetí za sebou odehrál celé utkání.

Atlético Madrid zvítězilo 1:0 v Bilbau, udrželo neporazitelnost a posunulo se na druhé místo neúplné tabulky. Ve druhé minutě nastavení rozhodl Correa.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:
FC Barcelona - Valladolid 7:0 (20., 64. a 72. Raphinha, 24. Lewandowski, 45.+2 Koundé, 83. Olmo, 85. Torres)
Bilbao - Atlético Madrid 0:1 (90.+2 Correa)
Espaňol Barcelona - Vallecano 2:1 (8. Romero, 90.+6 Véliz - 4. García)
Leganés - Mallorca 0:1 (43. Rodríguez)
Valencie - Villarreal 1:1 (24. Duro - 45.+3 Pérez).