Barcelona porazila Bilbao, opět rozhodl Lewandowski

Barcelona ve druhém kole španělské fotbalové ligy doma porazila Bilbao 2:1, opět rozhodl Robert Lewandowski. Po dvou brankách do sítě Valencie z úvodního kola má polský kanonýr na kontě už tři ligové góly.

Robert Lewandowski má na začátku sezony skvělou formu.

Ve 24. minutě vyboxoval brankář Padilla rohový kop před vápno k nohám Yamala. Sedmnáctiletý talent si navedl míč na silnější levačku a s přispěním teče obránce Lekueho otevřel skóre.

Čtyři minuty před přestávkou fauloval Cubarsí ve vápně hostujícího Berenguera a penaltu proměnil Sancet.

O vítězství Barcelony znovu rozhodl Lewandowski, jenž čtvrt hodiny před koncem dorazil do prázdné branky Pedriho tečovaný centr. Bilbao v prvním kole remizovalo s Getafe 1:1 a zatím čeká na vítězství.

Český reprezentační záložník Alex Král poprvé za Espaňol Barcelona nastoupil v základní sestavě a odehrál celé utkání. Jeho nový tým ale doma prohrál se San Sebastianem 0:1 po brance střídajícího Kuba z 80. minuty a ani v druhém zápase nebodoval.