SESTŘIH: Karviná počastovala domácí Teplice třemi góly

Fotbalisté Karviné v 6. kole první ligy zvítězili v Teplicích 3:1 a připsali si druhou výhru v sezoně, opět venku. Hosté vedli od čtvrté minuty po gólu Amara Memiče a v 53. minutě zaznamenal druhou branku v ročníku i Filip Vecheta. Poté zvýšil premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Denny Samko a v 90. minutě jen zkorigoval skóre Abdallah Gning.

Sestřih zápasu Teplice - KarvináVideo: LFA

Karviná bodovala po dvou porážkách a v Teplicích zvítězila v nejvyšší soutěži poprvé, povedlo se jí to na devátý pokus. Severočeši prohráli sedmý z posledních osmi ligových zápasů. Slezané, kteří mají k dobru středeční dohrávku proti Ostravě, jsou v neúplné tabulce na 12. místě. „Skláři“ zůstali na třech bodech a jsou předposlední.

Karviná šla na Stínadlech stejně jako při remíze 2:2 v předchozím vzájemném utkání v únoru brzy do vedení. Mičevič příliš snadno prohrál za půlkou souboj s Memičem, ten utekl i všem ostatním obráncům a samostatný únik s přehledem zakončil. Bosenský křídelník skóroval i při dosud jediném bodovém zisku svého týmu ve 2. kole při výhře 1:0 v Pardubicích.

Domácí inkasovaná branka nesrazila a následující čtvrthodina byla v jejich režii, do zakončení se ale nedostávali. Jediný nebezpečný moment obstaral v 19. minutě Svatek, jehož přizvednutý a rychle padající pokus ze 30 metrů Lapeš s obtížemi vytáhl na roh.

Zleva hostující Filip Vecheta a domácí Nemanja Mičevič.

Teplický trenér Frťala zareagoval o poločase trojitým střídáním, obraz hry se ale nezměnil. V 53. minutě bylo navíc pro jeho tým ještě hůře, když Fleišmanův centr poslal do sítě hlavou Vecheta. Čerstvá posila ze Slovácka dala po přestupu ve třetím utkání druhý gól a navázala na branku z minulého kola.

Nespokojený Frťala udělal další dvě změny a v 55. minutě vyčerpal všechna střídání. I tak běžel o chvíli později znovu sám na Němečka rychlonohý Memič, z mírného úhlu tentokrát teplického gólmana neprostřelil. Ještě větší šanci měl záhy Vecheta, jemuž na zadní tyči stačilo ze dvou metrů usměrnit Krčíkův střílený centr do sítě, míč ale poslal souběžně s brankovou čárou.

Severočechy mohl vysvobodit z ofenzivního trápení karvinský brankář Lapeš, jenž nepovedeným odkopem „namazal“ ve vlastním vápně Gningovi. Senegalský útočník si však tak dlouho rovnal míč, až mu ho vypíchl Krčík.

V 74. minutě teplická obrana znovu propadla a další samostatný nájezd tentokrát z levé strany proměnil Samko. Čtyřiadvacetiletý záložník dal premiérový gól při svém čtvrtém startu v nejvyšší soutěži.

V 77. minutě mohl duel zdramatizovat Trubač, který po signálu z přímého kopu nastřelil břevno. Uspěl až v závěru základní hrací doby Gning, jenž proměnil brejk a prosadil se ve třetím kole za sebou. Ani jeho třetí gól v ročníku už ale Severočechům k většímu zdramatizování utkání nepomohl. „Skláři“ doma prohráli třetí z posledních čtyř ligových zápasů.

6. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - MFK Karviná 1:3 (0:1)
Branky: 90. Gning - 4. Memič, 53. Vecheta, 74. Samko. Rozhodčí: Volek - Nádvorník, Caletka - Berka (video). ŽK: Mičevič, Jukl - Žák, Vecheta, Planka, Moses. Diváci: 3268.
Teplice: Němeček - Kričfaluši, Havel, Mičevič (46. Labík) - Beránek (55. Radosta), Jukl (46. Havelka), Trubač, Harušťák - Gning, Svatek (46. Mareček), Horský (55. Čerepkai) - Trenér: Frťala.
Karviná: Lapeš - Raspopovič (80. Mikuš), Bergqvist (46. Svozil), Krčík, Fleišman - Moses (83. Ražnatovič), Žák (61. Planka) - Memič (80. Singhateh), Botos, Samko - Vecheta. Trenér: Hyský.