SESTŘIH: Jablonec otočil vývoj na hřišti Bohemians

Jablonečtí fotbalisté v šestém ligovém kole zvítězili na stadionu Bohemians 1905 2:1, přestože prohrávali a přežili několik dalších velkých šancí domácích. Ve 14. minutě Júsuf Hilál proměnil penaltu, ale ještě do přestávky vyrovnal přesnou hlavičkou Dominik Hollý a po změně stran rozhodl o třech bodech pro hosty Bienvenue Kanamikana.

Sestřih zápasu Bohemians - JablonecVideo: LFA

Severočeši podruhé za sebou zvítězili venku a Pražany v lize porazili poprvé po třech letech a šesti zápasech. V neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo. „Klokani“ doma podruhé po sobě prohráli 1:2 a zůstali devátí.

Domácím ve srovnání s minulým kolem scházeli pro zdravotní problémy Smrž s Čermákem, místo nichž nastoupili Jánoš a Shejbal. Už v šesté minutě musel zraněného Dostála nahradit Adam Kadlec. Do jablonecké sestavy se vrátil Polidar, který proti Spartě nemohl hrát kvůli dohodě klubů. Poprvé v sezoně byl v zahajovací jedenáctce Kanakimana z Burundi, jenž před dvěma týdny zaznamenal první gól v české lize na stadionu jiného pražského celku Dukly.

Ve 12. minutě unikající Drchal v rohu šestnáctky upadl po střetu s Cedidlou. Sudí Nehasil nejprve ukázal, že se nic neděje, ale po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu nařídil pokutový kop. Jablonecký gólman Hanuš sice už v tomto ročníku jednu penaltu zneškodnil, ale Hilál mu nedal šanci. Bahrajnský útočník, který se do Ďolíčku v létě vrátil po pěti letech, má na kontě v ligové sezoně už tři branky.

Drchal, jenž ještě na jaře oblékal jablonecký dres, na své bývalé spoluhráče platil rychlostí. Severočeši ale znovu potvrdili, že jejich silnou zbraní jsou standardní situace. Ve 35. minutě poslal Nebyla z přímého kopu centr do šestnáctky a jeho slovenský krajan Hollý hlavou vyrovnal. I pro něj to byl už třetí gól od začátku ligového ročníku.

O pět minut později Kanakimana udělal kličku i brankáři Soukupovi, ale obránce Hybš míč mířící do sítě zblokoval. Těsně před přestávkou mohl vedení na stranu domácích vrátit Matoušek, ale jeho tečovaná střela těsně minula branku.

Po změn stran šli v rychlém sledu sami na jabloneckého brankáře Hilál a Matoušek, ale prvnímu překazil radost z druhého gólu Hanuš a druhý znovu nenasměroval míč mezi tyče. Místo toho znovu udeřili hosté. Kanakimana si narazil míč s Puškáčem a v 58. minutě ho od vzdálenější tyče poslal do sítě.

Bohemians si v závěru vytvořili drtivý tlak, vyslali celkem 25 střel, ale většinou jim chyběla přesnost. Když přece jen mířili dobře, narazili na jabloneckého brankáře. V poslední minutě, kdy už domácí hráli vabank, šli hosté ve třech na gólmana, ale Štěpánek pojistku nepřidal.

V minulé ročníku se oba soupeři utkali třikrát a Severočeši po dvou porážkách vybojovali jen bod za květnovou remízu v nadstavbové skupině o záchranu. V této sezoně si však po vítězství nad Duklou už podruhé odvážejí z Prahy tři body. Dvě venkovní výhry si přitom připsali dohromady za celý minulý ročník.

6. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 1:2 (1:1)
Branky: 14. Hilál z pen. - 35. Hollý, 58. Kanakimana. Rozhodčí: Nehasil - Mokrusch, Hrabovský - Zelinka (video). ŽK: Nebyla, Tekijaški, Krulich (všichni Jablonec). Diváci: 4228.
Bohemians: Soukup - Hůlka, Křapka, Hybš - Dostál (6. A. Kadlec), Jánoš (66. Hrubý), Ristovski (75. Novák), Shejbal (66. Pleštil) - Drchal, Matoušek (75. Zeman) - Hilál. Trenér: Veselý.
Jablonec: Hanuš - Martinec, Tekijaški, Cedidla - Čanturišvili, Beran, Nebyla (83. Hurtado), Polidar (54. Souček) - Kanakimana (68. Suchan), Hollý (83. Štěpánek) - Puškáč (68. Krulich). Trenér: Kozel.