Hlavní obsah

Hvězdy se bouří. Neymar a spol. se postavili proti rozšíření umělých trávníků v brazilské lize

Fotbalisté v brazilské lize v čele s Neymarem ze Santosu, Thiagem Silvou z Fluminense nebo Memphisem Depayem z Corinthians se postavili proti záměru rozšířit v soutěži umělé trávníky. Informovala o tom agentura AP.

Foto: Thiago Bernardes, Reuters

Hvězdný Neymar už zase předvádí svá kouzla v dresu Santosu.

Článek

Brazilské kluby si začaly pořizovat umělý povrch, aby mohly co nejvíce vydělávat na pronájmu stadionů a současně omezily poškození trávníku. „Vzhledem k velikosti a historii našeho fotbalu by tahle možnost neměla být vůbec na stole,“ uvedli hráči ve společném prohlášení.

„Špatný trávník se musí vylepšit, ne nahradit umělým. Kluby utrácejí obrovské částky za hráče, ale přitom tu stále máme stadiony se špatným trávníkem. Na téhle úrovni je to nepřijatelné. Fotbal je přírodní, ne umělý,“ dodali.

Kluby se proti kritice ohradily s tím, že je založená na domněnkách místo faktů. „Neexistuje žádný vědecký důkaz, že na umělé trávě je větší riziko zranění než na přírodní. Poslední studie naopak hovoří o tom, že riziko je menší,“ uvedlo v prohlášení vedení Palmeiras.

Související témata: