Soupeř Čechů na Euru v generálce vyhrál

Fotbalisté Gruzie, kteří budou druhým soupeřem české reprezentace v základní skupině na mistrovství Evropy v Německu, zvítězili v generálce na šampionát na hřišti Černé Hory 3:1. Slovensko přehrálo Wales hladce 4:0, obhájci evropského zlata z Itálie porazili Bosnu a Hercegovinu 1:0.

Fotbalisté Gruzie na ilustračním snímku.

Gruzínci se v Podgorici dostali do vedení už v po deseti minutách hry zásluhou Kiteišviliho. Záložník Sturmu Štýrský Hradec byl v uplynulém půlroce spoluhráčem brankáře českého výběru Vítězslava Jaroše. Do dvoubrankového vedení poslal hosty po přihrávce Kvaraccheliji ve 33. minutě Mikautadze.

O poločasové přestávce poslal trenér domácího týmu Prosinečki do hry Jovetiče a čerstvý vítěz Evropské konferenční ligy s Olympiakosem v 66. minutě snížil. Na víc se ale už Černohorci nezmohli, naopak šest minut před koncem zpečetil výsledek Zivzivadze.

Gruzie odstartuje ME zápasem s Turky, český výběr vyzve 22. června v Hamburku.

Slováky poslala do vedení těsně před poločasem rána Kucky, v 56. minutě zvýšil Boženík, jenž se v soutěžním zápase trefil po téměř čtyřech měsících. Následně měl útočník Boavisty Porto prsty i ve vlastním gólu Ampadua a konečný výsledek stanovil v nastavení Bénes. Slováci odstartují skupinu E 17. června zápasem s Belgií, Wales se na finálový turnaj poprvé od roku 2012 neprobojoval.

O výhře italských obhájců titulu rozhodl ve 38. minutě Frattesi, který po centru Chiesy vypálil z voleje a efektně zakončil pod břevno. Trenér Spalletti udělal oproti úterní bezbrankové remíze s dalším českým soupeřem Tureckem devět změn v sestavě. Itálie zahájí turnaj 15. června proti Albánii.