Článek
Výsledky hospodaření předloží vedení klubu ke schválení valné hromadě, která se uskuteční v prosinci tohoto roku. Od Křetínského příchodu byla Sparta v zisku jen třikrát, a to v sezonách 2004/05 (31,8 milionu), 2016/17 (22,6 milionu) a v rekordním ročníku 2018/19 (311,6 milionu).
V minulé sezoně Sparta vydělala na přestupech 307,7 milionu korun. Výslednou částku nejvýrazněji ovlivnily odchody Tomáše Čvančary do Mönchengladbachu a Ladislava Krejčího do Girony. Oba přestupy se podle Sparty uskutečnily „za mimořádných ekonomických podmínek“.
Obchodní příjmy klubu, do nichž se nezapočítávají přestupy a příjmy od UEFA, dosáhly hodnoty 476,8 milionu korun, což je o 82 procent více než v předchozí sezoně. Výsledné příjmy za reklamu dosáhly částky 201,5 milionu korun.
Na straně nákladů dosáhly výdaje na hráče a realizační týmy výše 455,3 milionu, zajištění provozu, kam patří organizace utkání, soustředění či energie, přišlo na částku 434,7 milionu a provoz stadionu vyčíslil klub na 48,9 milionu korun.
„Finanční výsledky z uplynulé sezony jsou výsledkem růstu klubu ve sportovní i komerční oblasti. Významnou roli na pozitivní hospodářské bilanci mají stabilní a dlouhodobá obchodní partnerství, ale i mimořádná podpora fanoušků a jejich zájem o klub,“ prohlásil generální ředitel Sparty Tomáš Křivda.
Sparta totiž zaznamenala historický úspěch v návštěvnosti. Všechny domácí soutěžní zápasy A-týmu se vyprodaly. Pražané zaznamenali nejvyšší návštěvnost na domácích utkáních za posledních 40 let. Díky tomu dosáhly příjmy ze vstupného výše 184,4 milionu korun.
Tržby z prodeje vstupenek v porovnání s předchozím ročníkem, v němž Sparta nehrála žádnou skupinu evropských pohárů, vzrostly o 124,5 procenta. To je nejvyšší příjem ze vstupného v historii klubu.
Klub prodal v sezoně 2023/24 celkem 9000 permanentních vstupenek, což bylo maximum nabízené k prodeji. Díky velkému zájmu byla zavedena čekací listina, na níž je aktuálně přes 21 000 fanoušků.