Fotbalisté Uruguaye v kvalifikaci o MS prohráli na hřišti posledního Peru

Fotbalisté Uruguaye prohráli v 9. kole jihoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa 0:1 na hřišti outsidera Peru a nevyužili šanci dostat se na druhé místo tabulky před Kolumbii. První výhru Peruánců v kvalifikaci zařídil hlavičkou v 88. minutě Miguel Araujo a jeho tým se díky ní dostal z posledního místa tabulky bod před Chile.

Uruguay prohrála v kvalifikaci o MS s posledním Peru. Na archivní fotografii Luis Suarez

Uruguay promarnila v Limě dobré možnosti ke skórování především v prvním poločase, kdy se proti domácímu gólmanovi Pedrovi Gallesemu neprosadily ani opory z evropských lig Federico Valverde, Darwin Núňez a Maximiliano Araújo. „Beru na sebe odpovědnost za to, že jsme si s těmi hráči, které jsme měli v záloze a útoku, vytvořili v druhém poločase tak málo šancí,“ uvedl argentinský trenér poraženého týmu Marcelo Bielsa.

Fotbalisté Peru na archivní fotografii

V tabulce zóny CONMEBOL zůstala Uruguay třetí bod za Kolumbií, jež ve čtvrtek utrpěla v Bolívii první kvalifikační porážku, a čtyři body za vedoucí Argentinou. Na MS 2026 postoupí z desetičlenné skupiny šest mužstev.