Uruguay - Bolívie 5:0Fotbalisté Uruguaye na Copa Américe rozstříleli Bolívii

Fotbalisté Uruguaye na mistrovství Jižní Ameriky rozstříleli 5:0 Bolívii a přiblížili se postupu do čtvrtfinále. Ve druhém utkání skupiny C domácí výběr USA, který většinu zápasu odehrál v oslabení, podlehl 1:2 Panamě.

Fotbalisté Uruguaye se radují z branky

Uruguay za druhou výhrou ve skupině nasměroval už v osmé minutě Facundo Pellistri, do poločasu zvýšil Darwin Núňez, který tak skóroval v sedmém utkání za sebou. Po přestávce se prosadili ještě Maximiliano Araújo, Federico Valverde a Rodrigo Bentancur.

Američané už v 18. minutě přišli o vyloučeného Timothyho Weaha. Syn držitele Zlatého míče z roku 1995 a bývalého prezidenta Libérie George Weaha mimo hru strčil soupeře zezadu do hlavy a dostal rovnou červenou kartu.

Domácí se přesto ujali vedení po brance Folarina Baloguna z 22. minuty, ale Panama čtyři minuty na to srovnala zásluhou Césara Blackmana. Vítěznou branku vstřelil v 83. minutě José Fajardo a na výhře Panamy už nezměnilo nic ani vyloučení Adalberta Carrasquilly dvě minuty před koncem.

Weah se po zápase veřejně omluvil, přesto se podle amerického svazu stal na sociálních sítích terčem rasistických nadávek. „Upřímně se všem omlouvám. Národní tým je pro mě víc než jen fotbal a jsem na sebe naštvaný, že jsem bratrům takhle zavařil,“ prohlásil.

Uruguay, která usiluje o rekordní 16. titul, vede s šesti body tabulku před Američany a Panamou se třemi body. Bolívie, která od roku 2015 prohrála na Copa Américe 14 zápasů za sebou, je bez bodu a se skóre 0:7 poslední.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v USA:
Skupina C:
Panama - USA 2:1 (1:1)
Branky: 26. Blackman, 83. Fajardo - 22. Balogun. ČK: 88. Carrasquilla - 18. Weah.
Uruguay - Bolívie 5:0 (2:0)
Branky: 8. Pellistri, 21. Núňez, 77. Araújo, 81. Valverde, 89. Betancur.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.