Fotbalisté Gibraltaru zaznamenali historický výsledek

Fotbalisté Gibraltaru se dočkali historického výsledku. V přípravném utkání překvapivě remizovali bez gólů s Walesem. Až 203. tým žebříčku FIFA zaznamenal na neutrální půdě v portugalském Faru proti 29. celku světového pořadí nejcennější výsledek ve své krátké historii.

Ilustrační foto.

Velšanům nestačila ani střelecká převaha 16:1, ani dominance v držení míče, který měli na kopačkách 72 procent času. Gibraltar ukončil po 13 utkáních sérii porážek. V poslední kvalifikaci o mistrovství Evropy prohrál všech osm zápasů ve skupině se skóre 0:41. V listopadu utrpěl ve Francii debakl 0:14, což je nejvyšší prohra v historii kvalifikace na Euro. Wales ani Gibraltar se na nadcházející šampionát v Německu nekvalifikovaly.

Gibraltar je členem UEFA teprve od roku 2013. Od té doby už si připsal i několik výher nad jinými fotbalovými „trpaslíky“, dnes ale poprvé uspěl s výrazně silnějším soupeřem.

Wales ani Gibraltar se na nadcházející evropský šampionát nekvalifikovaly. Jediným účastníkem turnaje v Německu, který dnes sehrál přípravný zápas, je Nizozemsko. „Oranjes“ si doma poradili 4:0 s Kanadou, proti spolupořadateli příštího mistrovství světa rozhodli ve druhém poločase. Mezi 50. a 63. minutou postupně skórovali Depay, Frimpong a Weghorst, v závěru uzavřel skóre Van Dijk.

Nizozemci mají na programu ještě v pondělí generálku proti Islandu. Šampionát zahájí 16. června proti Polsku, na minulém Euru je v osmifinále vyřadil český výběr.