Nevídané. Střelce rozhodujícího gólu ještě na hřišti sebrala policie

Kuriozitu takřka nevídanou přineslo utkání regionální fotbalové ligy ve Walesu. V průběhu zápasu mezi Baglan Dragons a Cwmbran Celtic si policie přišla pro domácího útočníka Jordana Evanse.

Ilustrační foto.

Ten byl zrovna v nelepším. Poté, co ve druhé půli přišel na hřiště, strhl vedení na stranu svého týmu. Vzápětí se musel vyrovnat se chmurnějšími záležitostmi ohledně podezření z krádeže, i když nakonec i ty pro něj skončily šťastně.

Co se tedy vlastně seběhlo? Dragons prohrávali s týmem Cwmbran 1:3, v 52. minutě trenér Carl Clement nasadil Jordana Evanse. S ním ve hře se domácím podařilo vyrovnat a sám útočník dokonce vstřelil vítězný gól (72.) a svým prvním gólem v sezoně upravil na 4:3.

Krátce před koncem náhle na hřiště vstoupili policisté a zajímali se právě o střelce. Zápas byl asi na tři minuty přerušen. Video z toho sice moc neukazuje, ale stalo se virálním. Hráč pod dohledem strážníků odchází předčasně ze hřiště.

Samotné zatčení oficiálně proběhlo až v šatně.

„Evans byl podezřelý z krádeže,“ uvedli v prohlášení Dragons a s úlevou, že nepřišli o body ani o hráče, dodali: „Můžeme také potvrdit, že dotyčný hráč byl propuštěn policií o několik hodin později bez obvinění a bez dalších opatření. Nyní považujeme záležitost za uzavřenou a nebudeme ji dále komentovat.“

Zato Simon Berry, trenér Cwmbran Celtic, neskrýval hořké pocity: „Bylo to šílených pár minut. Kdyby ho sebrali o něco dříve, možná jsme mohli udržet náskok.“