Článek
Podle serveru The Athletic cítí Fenerbahce několik křivd z minulosti. První sahá do posledního kola sezony 2005/2006, kdy klub vyznávající žlutou a modrou bravu v posledním kole přišel o první místo v tabulce a o titul. Další bolesti se týkají trestů za korupci, bývalý šéf klubu Aziz Yildirim i další pak ale byli zproštěni obvinění. V dubnu 2015 se zase na autobus s týmem střílelo poblíž letiště v Trabzonu.
Nejčerstvější incident Fenerbahce znovu rozpálil, jeho hráči byli napadeni příznivci Trabzonsporu, když se radovali z výhry. Někteří z nich se bránili, brankář Dominik Livakovič třeba dostal pěstí do obličeje. Fenerbahce je připraveno v krajním případě dobrovolně zamířit do druhé ligy.
Fenerbahce players were celebrating their victory and then a lot of Trabzonspor fans entered the field and attacked the playerspic.twitter.com/V1bx9n3rKR
— Troll Football Media (@Troll__Footbal) March 17, 2024
„Zemřeme jednou místo toho, abychom umírali každý den. Pokud to bude nutné, budeme hrát rok druhou ligu a vybojujeme si z ní postup. Pokud s námi zacházíte jako s vyděděnci, říkám to státu, turecké fotbalové federaci, médiím: musíme si rozhodnout o své vlastní budoucnosti sami. A nejde o nějaké vyhrožování nebo vydírání,“ uvedl emotivně Koc.
Vyzval členy klubu, aby 2. dubna na zasedání rozhodli. „Takhle to dál nejde,“ zmínil Koc. Podle něj je nepřijatelné, jak se s Fenerbahce zachází.
„Vždycky když na fotbalovém hřišti vypukne násilí, říkáme, že je to naposledy. Ale nikdy to naposledy nebude. Stáváme se zemí, která násilí normalizuje.“ dodal Koc.
Fenerbahce patří společně s Galatasarayem a Besiktasem mezi trojici největších a nejmocnějších tureckých klubů. V aktuálním ročníku bojuje o titul s Galatasarayem, zaostává za ním o dva body. Do konce turecké ligy chybí osm kol.