Priske slaví ve Feyenoordu první trofej, jeho svěřenci po divoké přestřelce zvládli penalty

Bývalý trenér pražské Sparty Brian Priske začal na lavičce fotbalistů Feyenoordu Rotterdam vítězstvím v nizozemském Superpoháru. K výhře nad PSV Eindhoven přispěl i český reprezentant Ondřej Lingr, který nastoupil v 69. minutě. Feyenoord zvítězil 4:2 na penalty poté, co zápas skončil v normální hrací době 4:4.

Dánský kouč Brian Priske získal s Feyenoordem první trofej, v nizozemském Superpoháru porazili jeho svěřenci PSV Eindhoven po penaltách.

Feyenoord, který se do zápasu dostal coby vítěz domácího poháru, vedl 2:1 a 3:2. V 80. minutě z penalty podruhé v zápase skóroval Luuk de Jong a vyrovnal na 4:4. V rozstřelu se za Feyenoord trefil i bývalý sparťanský obránce Slovák Dávid Hancko. Rotterdamský klub vyhrál soutěž po šesti letech a celkově popáté.