Jurečka dal první gól v turecké fotbalové lize a dočkal se výhry

Útočník Václav Jurečka dal svůj první gól v turecké fotbalové lize a dočkal se premiérového vítězství v dresu Rizesporu, kam přestoupil před třemi týdny z pražské Slavie. Jeho tým vyhrál nad Antalyasporem 2:1.

Radost fotbalistů Rizesporu. Ilustrační foto

Nejlepší střelec minulých dvou ročníků české nejvyšší soutěže nastoupil ve čtvrtém utkání v novém působišti poprvé v základní sestavě a ve 38. minutě hlavou po dlouhém centru z pravé strany otevřel skóre. Domácí ještě do přestávky zvýšili na 2:0. Jurečka opustil hřiště v 71. minutě a v závěru z lavičky sledoval snížení Adolfa Gaicha.

Rizespor uspěl po sérii pěti ligových porážek a v tabulce je patnáctý těsně nad sestupovým pásmem.

Jurečka opustil Slavii po dvou letech. V minulé sezoně dal v lize 19 gólů, rok předtím ještě o jeden více. Ve vršovickém klubu nastřílel v 81 soutěžních utkáních 49 branek. Na začátku sezony ale vypadl z užšího kádru.