Hoffenheim - Dynamo Kyjev 2:0Skvělý Hložek dvěma brankami dovedl Hoffenheim k výhře

Útočník Adam Hložek zařídil dvěma góly fotbalistům Hoffenheimu domácí vítězství 2:0 nad Dynamem Kyjev ve druhém utkání ligové fáze Evropské ligy. Český reprezentant skóroval ve druhém soutěžním zápase po sobě. Midtjylland v základní sestavě s útočníkem Janem Kuchtou porazil v Bělehradě Maccabi Tel Aviv 2:0.

Adam Hložek se raduje z branky.

Anderlecht zvítězil v San Sebastianu 2:1, bruselský celek se představí jak na Slavii, tak v Plzni, Real Sociedad se utká doma s Viktorií. Další soupeř Slavie Malmö vyhrál 2:1 na hřišti Karabachu.

Dvaadvacetiletý Hložek se v nedělním bundesligovém duelu s Brémami prosadil za Hoffenheim poprvé od srpnového příchodu z mistrovského Leverkusenu. Oproti utkání s Werderem, v němž jeho tým neudržel vedení 3:0 a v dlouhém oslabení prohrál 3:4, vedly jeho góly k triumfu.

Adam Hložek zařídil dvěma brankami výhru Hoffenheimu.

Proti Dynamu ve 22. minutě zblízka přízemní střelou z vápna zužitkoval přihrávku Gendreye. Po hodině hry sparťanský odchovanec zvýšil poté, co si narazil míč s Kramaričem a vypálil přesně k tyči zpoza šestnáctky. Dvě trefy v jednom soutěžním utkání Hložek naposledy zaznamenal loni v prosinci proti Molde rovněž v Evropské lize.

Od 56. minuty nastoupil za německý celek i Pavel Kadeřábek. Další Čech David Jurásek se poprvé od červencové zlomeniny ruky v přípravě objevil alespoň na lavičce. Hoffenheim vytěžil z úvodních dvou zápasů čtyři body, ukrajinský celek nemá ani jeden.

Kuchta odehrál v dresu Midtjyllandu 60 minut. Dánské mužstvo porazilo Maccabi zásluhou Franculina, pojistku přidal v závěru Chilufya. Midtjylland si připsal už čtyři body. Izraelské mužstvo, jež kvůli válce v Pásmu Gazy hraje domácí zápasy v srbské metropoli, prohrálo v Evropské lize i podruhé.

Stoprocentní bilanci si drží Anderlecht v součtu s první výhrou nad Ferencvárosem (také 2:1). V San Sebastianu prohrával od osmé minuty po trefě Marina, ještě v první půli však belgický celek otočil skóre, když se prosadili Vázquez a Leoni. Španělské mužstvo má jen bod.

Malmö, které v závěrečném předkole Ligy mistrů nestačilo na pražskou Spartu, vyhrálo v Baku nad Karabachem díky dvěma gólům Botheima. Úřadující vítěz švédské ligy si spravil náladu po úvodní domácí prohře s Rangers. Na konci ledna v Edenu bude posledním soupeřem Slavie v ligové fázi soutěže. Celek z Ázerbájdžánu je bez bodu.

RFS Riga doma nečekaně remizovala s Galatasarayem 2:2 a má první bod. Celé utkání strávil mezi náhradníky lotyšského týmu český obránce Petr Mareš.

Tottenham zvítězil na hřišti Ferencvárose 2:1 a je stoprocentní, navíc stále neinkasoval. Budapešťské mužstvo čeká na první bod.

Lazio Řím si poradilo s Nice 4:1 i díky dvěma zásahům Castellanose a má plný počet bodů. Olympiakos zdolal Bragu 3:0, dvakrát se trefil přesně Kaabí.

Fotbalová Evropská liga - 2. kolo:
Ferencváros Budapešť - Tottenham 1:2 (0:1)
Branky: 90. B. Varga - 23. Sarr, 86. Johnson.
Hoffenheim - Dynamo Kyjev 2:0 (1:0)
Branky: 22. a 60. HLOŽEK
Karabach - Malmö 1:2 (1:1)
Branky: 5. Juninho - 19. a 47. Botheim
Lazio Řím - Nice 4:1 (2:1)
Branky: 35. a 53. Castellanos, 20. Pedro, 65. Zaccagni z pen. - 41. Boga.
Maccabi Tel Aviv - Midtjylland 0:2 (0:1)
Branky: 39. Franculino, 89. Chilufya.
Olympiakos Pireus - Braga 3:0 (1:0)
Branky: 45. a 59. Kaabí, 53. Hezze.
San Sebastian - Anderlecht 1:2 (1:2)
Branky: 5. Marín - 29. Vázquez, 40. Leoni.
RFS Riga - Galatasaray Istanbul 2:2 (1:2)
Branky: 40. Ikaunieks, 55. Odišaria - 12. Mertens, 38. Akgün.
Bilbao - Alkmaar 2:0 (0:0)
Branky: 72. I. Williams, 85. Sancet.
Besiktas Istanbul - Eintracht Frankfurt 1:3 (0:2)
Branky: 90.+3 Masuaku - 19. Marmúš z pen., 22. Ebimbe, 82. Knauff.
Elfsborg - AS Řím 1:0 (1:0)
Branka: 44. Baidoo z pen.
FC Porto - Manchester United 3:3 (2:2)
Branky: 34. a 50. Omorodion, 27. Pepé - 7. Rashford, 20. Höjlund, 90.+1 Maguire. ČK: 81. Fernandes (Manchester).
PAOK Soluň - FCSB 0:1 (0:0)
Branka: 45.+8 Birligea. ČK: 56. Olaru (FCSB).
Glasgow Rangers - Lyon 1:4 (1:2)
Branky: 14. Lawrence - 10. a 55. Fofana, 19. a 45.+1 Lacazette.
Saint-Gilloise - Bödo/Glimt 0:0
Twente Enschede - Fenerbahce Istanbul 1:1 (1:0)
Branky: 29. Vlap - 71. Tadič.
  0 : 0 Plzeň - Ludogorec 0 : 0 dohráno