Fantazie! Plzeň ve Frankfurtu smazala v samotném závěru dvoubrankové manko

Vypadalo to s nimi bledě, v 67. minutě prohrávali fotbalisté Plzně ve Frankfurtu 1:3. Nakonec ale vydřeli v úvodním duelu Evropské ligy cenný bod. Senzační remízu (3:3) vystřelil Viktorii v nastavení obránce Václav Jemelka.

Plzeňští fotbalisté v (červenomodrém) vydřeli na trávníku Eintrachtu Frankfurt remízu.

Frankfurt (od našeho zpravodaje) – Plzeň chtěla odčinit hladkou víkendovou prohru od Slavie v Chance lize (0:3). A když už ne výsledkově, tak alespoň herně. Povedlo se to náramně. Remíza se určitě nečekala, dopředu předvedla Viktoria mnohem víc než v Edenu.

Nad Frankfurtem se ve čtvrtek dopoledne protrhlo nebe, trávník v Deutsche Bank Parku skrápěly provazy vody. Hustý déšť neustal ani během zápasu. Zatahovací střecha překvapivě nebyla v permanenci, terén nebyl ideální. Kluzký, měkký trávník, který se místy trhal, ztěžoval pohyb a kontrolu míče.

Německý favorit poslal Plzni první varování ve 4. minutě, kdy se na hranici malého vápna prosadil ve vzduchu Omar Marmúš. Hlavička 25letého Egypťana letěla nad. Očekávaný tlak Eintrachtu se však nekonal, Západočechům se dařilo narušovat jeho kombinaci. Poměrně často se dostávali k domácí brance, po čtvrthodině vyzkoušel Lukáš Červ pozornost Kaua Santose střelou z 20 metrů.

Vzápětí na druhé straně zakončoval ke skluzu Igor Matanovič, brankáře Martina Jedličku ale nepřekvapil. Toho kouč Miroslav Koubek podle očekávání postavil od začátku namísto Mariána Tvrdoně, který chyboval v sobotu na Slavii.

Před přestávkou ale staronová plzeňská jednička přece jen kapitulovala. Autor gólu Hugo Ekitike se musí ještě teď divit, kolik prostoru a času měl na zakončení. Viktorii se však povedla blesková odpověď, když se z hranice šestnáctky trefil skvělý Šulc - 1:1.

Zprvu pekelná atmosféra, kterou vytvořilo 56 tisíc příznivců Eintrachtu, povadla. Naopak zkraje druhého poločasu byl notně slyšet hostující kotel, čítající 1600 fanoušků. Pokud neskandoval, na stadionu bylo chvílemi ticho jako v kostele.

To se však významně změnilo v 63. minutě, kdy Deutsche Bank Park slavil druhý gól domácích. Po úniku z pravé strany ho vstřelil střídající Dina Ebimbe, vzápětí přidal třetí gól Rasmus Kristensen. V té chvíli to vypadalo, že je po zápase. Hosté ale góly Adua a Jemelky dokázali senzačně srovnat.

Ostatní čtvrteční zápasy jsou popsány zde.

Evropská liga UEFA - 1. kolo:
Eintracht Frankfurt–Viktoria Plzeň 3:3 (1:1)
Branky: 38. Ekitike, 62. Dina Ebimbe, 67. Kristensen - 41. Šulc, 87. Adu, 90 + 3. Jemelka. Rozhodčí: Balakin - Berkut, Matyaš (všichni Ukr.) - Pairetto (video, It.). Bez karet. Diváci: 56.500.
Frankfurt: Santos - Kristensen (85. Collins), Tuta, Theate, Nkounkou - Knauff (60. Dina Ebimbe), Schirí, Dahúd (71. Larsson), Marmúš - Ekitiké (71. Bahoya), Matanovič (60. Šajbí). Trenér: Toppmöller.