Plzeň nezvládla závěr zápasu s PAOK. O výhru ji připravil gól z nastavení, vyloučeni byli Dweh i Koubek

Zápas Evropské ligy na půdě PAOK měli fotbalisté Plzně díky dvěma gólům Milana Havla a Matěje Vydry z první půle skvěle rozehraný. Po vyloučení obránce Sampsona Dweha v 70. minutě však dvakrát kapitulovala. Podruhé ve třetí minutě nastavení. Z horké řecké půdy tak nakonec veze pouze bod. Po třech kolech mají viktoriáni na kontě tři body za tři plichty.

Zklamaný bek Plzně Milan Havel si po utkání podává ruku s kapitánem PAOK Stefanem Schwabem.

Trenér Miroslav Koubek poslal do boje shodnou jedenáctku jako v sobotní lize v Ostravě. V Soluni bylo celý čtvrtek takřka letní počasí, hezky zprvu vypadal i vstup Plzně do zápasu. Zaplněný stadion Toumba zchladil ve třetí minutě gólem Adu, nicméně jen na chvíli. Video totiž odhalilo ofsajdové postavení plzeňského útočníka. Vzápětí pak spálil obrovskou šanci Vydra, který zblízka přestřelil.

Sektor G4, který patří obávaným ultras PAOK, se notně probral po souboji Taisona s Dwehem. Ale ani ohlušující řev nepřesvědčil hlavního rozhodčího ani VAR, aby PAOK dostal po necelé půlhodině výhodu pokutového kopu.

Krátce nato Západočeši zvedli podruhé ruce nad hlavy, tentokrát už jejich radost z vedoucího gólu VAR nezkazil. Byť postavení autora branky Havla nesmyslně dlouho prověřoval, přestože v momentě hlavičky asistujícího Adua stál Havel snad dva metry před posledním hráčem PAOK v poli.

Brzy bylo pro Viktorii ještě veseleji. Adu vnikl do šestnáctky PAOK, jeho ránu brankář Dominik Kotarski vyrazil před sebe, Vydra ale prázdnou branku nemohl minout - 0:2.

Po přestávce přišla pro Plzeň nepříjemnost, když kvůli zranění musel střídat právě Vydra. Namísto střelce druhého gólu poslal Koubek na trávník Erika Jirku. V 70. minutě bylo ale podstatně hůř, protože po druhé žluté byl vyloučen Dweh.

V oslabení mohl PAOK dostat do kolen Jirka. Jenže samostatný únik neproměnil a vzápětí snížil Tarik Tissúdalí. Toumba bouřila, hnala PAOK za vyrovnáním, což se domácím podařilo ve třetí minutě nastavení díky gólu Abdula Baby.

Poté dostal kvůli nesportovnímu chování druhou žlutou kartu a následně červenou také trenér Plzně Miroslav Koubek, kterému se nelíbila některá rozhodnutí hlavního rozhodčího Švýcara Schnydera.

3. kolo fotbalové Evropské ligy:
PAOK Soluň - Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)
Branky: 84. Tissúdalí, 90.+3 Baba - 32. Havel, 39. Vydra. Rozhodčí: Schnyder - M. Zürcher, B. Zürcher - Tschudi (video, všichni Švýc.). ŽK: Tissúdalí - Dweh, Markovič, Adu, Jedlička, Koubek (trenér). ČK: 70. Dweh, 90.+4 Koubek.
PAOK: Kotarski - Sastre (66. Baba), Kedziora, Colley, Jonny Otto (76. Čalov) - Camara, Bakayoko (59. Schwab) - Živkovič, Konstantelias, Taison (65. Despodov) - Thomas (66. Tissúdalí). Trenér: Lucescu.
Plzeň: Jedlička - Dweh, Markovič, Jemelka - Havel, Kalvach, Sojka (77. Červ), Cadu - Šulc - Vydra (60. Jirka), Adu (73. Hejda). Trenér: Koubek.
  1 : 0 Bilbao - Slavia 1 : 0 dohráno
20241024T21 : 00:00+0200