Článek
Na to našel mladý, šestatřicetiletý trenér jasnou odpověď. „V Edenu jsme dokázali hrát svoji hru. V Plzni nikoli. Hlavní rozdíl obou zápasů vidím ve hře útočníků. Slavia měla na hrotu urostlého Chorého, za Plzeň nastoupil Adu. Stejně jako Chorý dokáže udržet míč, ale je navíc i technicky velmi zdatný,“ přemítal Hubert.
Odlišností by ale i laik nalezl více. Tak třeba často omílané procento držení míče. V Praze si balonu užili výrazně více domácí slávisté (63:37), leč bez kýženého efektu. Účelně hrající Viktoria přitom i přes vítězství v dané metrice prohrála 30:70.
Oba mače měly ale i pár společných jmenovatelů. Jak na Slavii, tak v Plzni Anderlecht značně rotoval. Mezi předchozím duelem domácí soutěže a zápasem v Česku udělal Hubert pokaždé pět rošád v sestavě.
Na sešívané to stačilo ke dvěma gólům a vítězství 2:1. Proti tradičně kompaktní Viktorii si obměněný Anderlecht pomalu nedokázal ani vytvořit dvě kloudné šance, natož ještě skórovat.
„Změny byly vynucené programem. Proti Slavii jsme se i s nimi dokázali prosadit. Plzeň ale předvedla skvělý, fyzický výkon. Dělala nám obrovské problémy intenzitou hry, získávala odražené míče. I terén byl těžký, nedalo se kombinovat. Hráli jsme opravdu špatně, hlavně v prvním poločase. Věřím, že to byl jen ojedinělý výpadek. Nemůžeme takto zahodit předchozí dobré výkony,“ doufá trenér Anderlechtu.
Těšit jej může alespoň fakt, že vyhlídky belgického mužstva na postup nejsou ani náhodou v ohrožení. Hubertovi svěřenci prohráli v aktuálním ročníku Evropské ligy poprvé a drží se na sedmé příčce, tedy o čtyři místa nad Plzní.