Český večer snů! Sparta srazila Betis, Slavia má jistý postup. Plzeň znovu vyhrála

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v klíčovém zápase pátého kola Evropské ligy na domácím hřišti díky brance Lukáše Haraslína nad Betisem Sevilla 1:0 a udrželi si reálnou šanci na postup ze skupiny. Ten už má ve stejné soutěži jistý Slavia, která vyhrála na hřišti Šeriffu Tiraspol 3:2. Pátou výhru si v základní skupině Konferenční ligy připsala i Plzeň, když zvítězila v Tiraně nad Ballkani Šulcovou trefou 1:0.

Fotbalisté Sparty slaví vítězství nad Betisem

Sparta vstoupila do bitvy s Betisem aktivně a v prvním poločase to byla ona, kdo diktoval tempo hry. Hosté však drželi Pražany na distanc a do větších šancí je nepouštěli. Největší šanci prvního poločasu si tak paradoxně vypracoval španělský tým, když se v 28. minutě parádně uvolnil Iglesias, kterého však výborným zákrokem vychytal Vindahl.

Sparta ve druhém poločase zvýšila aktivitu a byla odměněna v 54. minutě, kdy parádní střelou překonal Silvu Haraslín a poslal Letenské do vedení. Betis na sparťanskou facku reagovat nedokázal a Sparta tak po vítězství 1:0 zůstává ve hře o postup.

Věděl jsem hned, jak s Kuchtičovou přihrávkou naložím, říká Lukáš Haraslín. Nad Betisem nevyhráváte každý den, super výsledek! Video: Sport.cz

Další výhra pro Plzeň

S jistotou prvního místa ve skupině vstoupila Plzeň do zápasu s Ballkani s celou řadou změn v sestavě. A v prvním poločase měli více ze hry domácí. Ve 14. minutě vytlačil Kucovu hlavičku mimo tyče jeden z bránících hráčů Viktorie, o minutu později pak Haliliho hlavička letěla těsně nad břevnem Baierovy branky. V 36. minutě prověřil plzeňského gólmana Karrica, ani on však skóre zápasu neotevřel.

Západočeši zahrozili těsně před koncem prvního poločasu, Klimentův pokus však mířil těsně vedle levé tyče, Mosquerův pokus z přímého kopu zase zastavil domácí gólman. O jedinou branku utkání se tak postaral Pavel Šulc, který v 81. minutě po rohovém kopu hlavičkou překonal Kolicu a rozhodl o tom, že Viktoria ovládla i pátý zápas ve skupině C.

Jan Kliment v zápase proti Ballkani

Slavia veze po obratu výhru

Slavia vstoupila do zápasu na hřišti Šeriffu Tiraspol aktivně a už v sedmé minutě orazítkoval levou tyč domácí branky Zafeiris. O deset minut později prověřil Kovala Jurečka, útočník Slavie si ale svůj velký moment schoval do 19. minuty, kdy parádní patičkou poslal sešívané do vedení. Větší klid mohl dát Pražanům o dvacet minut později Dumitrescu, gólman Šeffiru však jeho ránu skvěle vytěsnil.

A Slavia toho mohla velmi litovat, v nastavení prvního poločasu totiž z ojedinělé akce domácích srovnal hlavou Tovar. Ještě hůře bylo pro českého vicemistra v 56. minutě, kdy brejkovou akci domácích zakončil střelou do prázdné branky Ngom Mbekeli.

Slavia se nadechla k tlaku, Douděra však ve velké šanci trefil jen břevno. Závěr však patřil českému klubu. O vyrovnání se postaral z přímého kopu krásnou ranou Zafeiris, o vítězství hostů pak rozhodl v nastavení po faulu na Provoda z pokutového kopu Tijani.

Václav Jurečka se postaral o první gól Slavie

Evropská liga:
AC Sparta Praha - Betis Sevilla 1:0
Branka: 54. Haraslín
Šeriff Tiraspol - SK Slavia Praha 2:3
Branka: 45.+3 Tovar, 56. Ngom Mbekeli - 19. Jurečka, 78. Zafeiris, 90.+4. Tijani