Velký pohárový večer: Slavia rozhodla v závěru, slaví i Plzeň. Sparta padla v Záhřebu

Velký pohárový den pro český fotbal odstartovala Viktoria Plzeň úspěšně. V dalekém Kazachstánu pokořila domácí Tobol Kostanaj 2:1 a má skvěle nakročeno k postupu do Konferenční ligy. Slavia se v play off předkola Evropské ligy v Edenu proti ukrajinské Zorje Luhansk dlouho střelecky trápila, ale v samém závěru se prosadila hned dvakrát a vytvořila si dobrou pozici do odvety. Sparta sice v Záhřebu vedla, ale domácí Dinamo otočilo skóre třemi góly a v domácí odvetě bude Sparta muset dohánět dvoubrankové manko.

Lukáš Masopust dal gól po deseti měsících. Při hymně si vzpomněl na manželku a zazpíval siVideo: Sport.cz

Vydřenou, ale důležitou výhru vezou z Kazachstánu fotbalisté Viktorie Plzeň. V úvodním duelu play off Konferenční ligy porazili Tobol Kostanaj 2:1 díky premiérové trefě v dresu Západočechů Brazilce Cadua a brance záložníka Lukáše Kalvacha. Za domácí snížil v nastavení z penalty Serges Deble. Do domácí odvety si tak Plzeň veze nadějný výsledek, navíc ji může těšit šňůra sedmi výher v soutěžních utkáních v řadě.

Slavia se doma proti ukrajinské Zorje Luhansk dlouho trápila střelecky. Herně naprosto dominovala a již v poločase měla mít minimálně tříbrankový náskok. Několik tutovek spálil Schranz, navíc branku Masopusta odvolal VAR. Ve druhém dějství se obrázek hry příliš neměnil, však sešívané zachránila až poslední desetiminutovka, kdy se trefili Tijani a Masopust. Do odvety tak Slavia míří s pohodlným náskokem.

Sparta do utkání v bouřlivém prostředí stadionu Maksimir v Záhřebu dobře vstoupila. Kapitán Krejčí z penalty otevřel skóre, ale domácí ještě do přestávky srovnali a poté už byli jasně lepší. Na dva údery Dinama v rozmezí tří minut Sparta odpověď nenašla a na Letné bude muset dohánět dvoubrankový deficit.