AS Řím - Dynamo Kyjev 1:0Dovbyk zachránil Řím. S klubem ze své země neměl slitování

Dynamo Kyjev podlehlo v Římě tamnímu AS 0:1. O triumfu italského celku rozhodl z penalty ukrajinský útočník Dovbyk. Fotbalisté Midtjyllandu v sestavě s Janem Kuchtou zdolali doma ve třetím utkání ligové fáze Evropské ligy Saint-Gilloise 1:0. Soupeř Slavie i Plzně Frankfurt porazil stejným poměrem RFS Riga. Na lavičce lotyšského týmu strávil celé utkání český obránce Petr Mareš.

AS Řím udolal brankou z penalty Dynamo Kyjev.

Kuchta odehrál více než hodinu. Plný bodový zisk zařídil dánskému týmu v 18. minutě Senegalec Diao. Midtjylland stále v soutěži neprohrál a má už sedm bodů. Belgické mužstvo, které v kvalifikaci Ligy mistrů nestačilo na Slavii, zůstalo na jednom bodu.

Frankfurt vstoupil do soutěže domácí remízou 3:3 s Plzní, přestože vedl o dvě branky. Tentokrát už ale před vlastními diváky nezaváhal, i když jediný gól vstřelil střídající záložník Larsson až v 79. minutě. Eintracht nasbíral sedm bodů, lotyšský celek má pouze jeden.

V podvečerních zápasech se představili další dva soupeři Viktorie, která v souběžně hraném utkání remizovala na hřišti PAOK Soluň 2:2. AS Řím udolal ukrajinské Dynamo Kyjev 1:0. Jedinou branku zaznamenal z penalty ukrajinský útočník Dovbyk, který se minulý týden v Lize národů podílel gólem na remíze 1:1 s českými fotbalisty. Římané mají po první výhře v soutěži čtyři body, Dynamo prohrálo i potřetí a stále čeká na vstřelenou branku.

San Sebastian porazil v Bělehradě Maccabi Tel Aviv 2:1. Španělský tým rovněž poprvé triumfoval a polepšil si na čtyři body. Izraelské mužstvo, jež kvůli válce v Pásmu Gazy hraje domácí zápasy v srbské metropoli, prohrálo v Evropské lize i potřetí.

Ajax Amsterodam, který v minulém kole remizoval na Slavii 1:1, zvítězil na stadionu Karabachu 3:0. Ázerbájdžánský tým hrál už od 15. minuty bez vyloučeného Romaa. Hosté využili dlouhou přesilovku zásluhou Taylora, proměněné penalty Weghorsta a Akpoma. Domácí poté oslabil ještě po další červené kartě Džafargulijev. Ajax získal už sedm bodů, Karabach je na nule.

Ferencváros Budapešť zdolal doma Nice 1:0 po vlastní brance Bombita, hosté dohrávali v oslabení. Maďarský tým bodoval poprvé, celek z Azurového pobřeží nadále čeká na premiérový triumf.

Fotbalová Evropská liga - 3. kolo:
AS Řím - Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)
Branka: 23. Dovbyk z pen.
Ferencváros Budapešť - Nice 1:0 (1:0)
Branka: 15. vlastní Bombito. ČK: 84. Rosario (Nice).
Eintracht Frankfurt - RFS Riga 1:0 (0:0)
Branka: 79. Larsson.
Karabach - Ajax Amsterodam 0:3 (0:1)
Branky: 36. Taylor, 73. Weghorst z pen., 77. Akpom. ČK: 15. Romao, 79. Džafargulijev (oba Karabach).
Maccabi Tel Aviv - San Sebastian 1:2 (0:1)
Branky: 81. Turgeman - 19. Pacheco, 64. Gómez. ČK: 88. Davida (Maccabi).
Midtjylland - Saint-Gilloise 1:0 (1:0)
Branka: 18. Diao.
  1 : 0 Bilbao - Slavia 1 : 0 dohráno
20241024T21 : 00:00+0200