Český obránce Gabriel pomohl Ružomberku v Evropské lize k výhře

Obránce Šimon Gabriel pomohl fotbalistům Ružomberku gólem k nečekaně vysokému vítězství 5:2 nad Tobolem Kostanaj v úvodním utkání 1. předkola Evropské ligy. V dresu vítěze Slovenského poháru se z úspěšného vstupu do kvalifikace radovali i další dva čeští hráči, bek Daniel Köstl s útočníkem Janem Hladíkem, a trenér Ondřej Smetana. Odveta je na programu za týden.

Šimon Gabriel na archivním snímku.

Ružomberok vstupoval do souboje s vítězem Kazašského poháru v roli mírného outsidera, papírové předpoklady ale postavil na hlavu. Hosté sice vedli, ale hned vzápětí v 11. minutě srovnal po spolupráci dvou Čechů a rohovém kopu Hladíka hlavičkou Gabriel. Třiadvacetiletý obránce se dočkal první soutěžní branky za Ružomberok po loňském přestupu z Plzně.

Hladík hrál povedený zápas a ve 40. minutě asistoval i u branky na 2:1. Čtvrtý gól Smetanových svěřenců pak po změně stran zaznamenal další někdejší hráč české ligy Madleňák, jenž působil v Baníku Ostrava a Českých Budějovicích.