Ajax - Besiktas 4:0Famózní obrat Bragy. Ajax rozstřílel Besiktas

Fotbalisté Rangers na úvod hlavní fáze Evropské ligy vyhráli 2:0 v Malmö. Český reprezentant Václav Černý odehrál za skotský celek 69 minut. Nejbližší soupeř pražské Slavie Ajax Amsterodam porazil doma 4:0 Besiktas. Obránce RFS Riga Petr Mareš se při porážce 1:4 na hřišti rumunského FSCB do hry nedostal. Z lavičky sledoval velký obrat Bragy na 2:1 proti Maccabi Tel Aviv i brankář portugalského klubu Lukáš Horníček.

Ajax doma roznesl Besiktas.

Rangers se v Malmö ujali vedení už v první minutě, kdy Dessers po chybě v domácí rozehrávce trefil tyč a Bajrami měl z dorážky snadnou práci. Krátce před poločasovou pauzou běžel Černý sám na gólmana, bránu ale netrefil a nepřipsal si druhý zásah po letním příchodu na hostování z Wolfsburgu.

Reprezentačního křídelníka vystřídal ve druhé půli McCausland, jenž sedm minut po příchodu na hřiště střelou o tyč přidal pojistku. Rangers zdolali dnešního soupeře na pátý pokus poprvé .

Besiktas v dosavadních osmi soutěžních zápasech v sezoně neprohrál, Ajax mu ale dnes nedal šanci. Skóre otevřel po půlhodině z dorážky Fitz-Jim a na začátku druhé půle přidali další trefy křižnými střelami Godts s Taylorem. Godts stvrdil dominantní výkon svého týmu v 73. minutě druhou brankou. Za týden v Edenu se tak utkají dva tříbodové týmy, protože Slavia ve středu vyhrála 2:0 v Razgradu nad Ludogorcem.

Braga prohrávala ještě v 88. minutě, z penalty se trefil Davida. Chvíli před koncem základní hrací doby srovnal Bruma a stejný hráč v páté minutě nastavení z pokutového kopu rozhodl. Maccabi závěr nezvládlo a nastavení dohrávalo bez dvou vyloučených hráčů.

AS Řím proti Bilbau dlouho směřoval k vítězství i ve druhém duelu pod novým koučem Juričem, nakonec ale na nedělní ligovou výhru nad Udine nenavázal. V 32. minutě poslal „Vlky“ do vedení Dovbyk, jenž skóroval ve třetím soutěžním utkání v řadě. Pět minut před koncem zařídil Baskům bod Paredes.

Lyon je ve francouzské lize až na 14. místě, dnes si ale částečně spravil chuť vítězstvím 2:0 nad posledním vítězem Konferenční ligy Olympiakosem Pireus. Olympique uspěl díky „slepeným“ gólům Cherkiho a Benrahmy z 65. a 71. minuty.

Tottenham se navzdory brzkému vyloučení prosadil proti Karabachu jako první. V oslabení přidal další dvě branky. Hosté za stavu 0:2 zahodili pokutový kop.

Plzeň po strhujícím závěru smazala dvoubrankové manko a ve Frankfurtu remizovala 3:3. Více o utkání si můžete přečíst zde.

Evropská fotbalová liga - 1. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Saint-Gilloise 2:1 (1:0)
Branky: 27. Söyüncü, 82. vlastní Burgess - 90.+4 Sykes. ČK: 90. Osayi-Samuel - 74. Mac Allister.
Malmö - Glasgow Rangers 0:2 (0:1)
Branky: 1. Bajrami, 76. McCausland.
Eintracht Frankfurt - Viktoria Plzeň 3:3 (1:1)
Branky: 38. Ekitiké, 62. Dina Ebimbe, 67. Kristensen - 41. Šulc, 86. Adu, 90.+3 Jemelka.
Ajax Amsterodam - Besiktas Istanbul 4:0 (1:0)
Branky: 51. a 73. Godts, 31. Fitz-Jim, 55. Taylor.
AS Řím - Bilbao 1:1 (1:0)
Branky: 32. Dovbyk - 85. Paredes.
Braga - Maccabi Tel Aviv 2:1 (0:1)
Branky: 88. a 90.+5 z pen. Bruma - 30. Davida z pen. ČK: 90.+8 Kanichowsky, 90.+9 Asante (oba Maccabi).
FCSB - RFS Riga 4:1 (2:1)
Branky: 58. a 70. Olaru, 8. Birligea, 32. Stefanescu - 23. Lipušček.
Lyon - Olympiakos Pireus 2:0 (0:0)
Branky: 65. Cherki, 71. Benrahma.
Tottenham - Karabach 3:0 (1:0)
Branky: 12. Johnson, 52. Sarr, 68. Solanke. ČK: 8. Dragusin (Tottenham).