Článek
"Dlouho po tom, co jsme se dozvěděli, že se UEFA rozhodla přispět z našich peněz na imigrační invazi, jsme se rozhodli utkání nenavštívit. Oželet jeden zápas je pro nás menším zlem než se byť jednou korunou spolupodílet na téhle nechutné akci. Fotbal milujeme, ale odmítáme se stát rukojmími ve hře o naši budoucnost. Každý ať si sáhne do svého svědomí," uvedl na facebooku jeden z plzeňských fanoušků Roman Bakala.
S krokem UEFA nesouhlasí například ani příznivci polského Lechu Poznaň, kteří bojkotovali čtvrteční zápas s Belenenses a před stadiónem vyvěsili transparent "Stop islamizaci".
"Jistě uslyšíme, že politika do sportu nepatří. Tak si vzpomeňte, kdo nařídil držet minutu ticha za Mandelu, kdo nás trestá za naše názory, kdo nám neustále cpe hesla RESPECT a No Racism. Proto jsme se rozhodli k tomuto kroku," uvedl Bakala.
"Peníze, které dostaneme za prodané vstupenky, proto darujeme našim seniorům nebo nemocným dětem. Oni si zaslouží naši péči a pozornost. Nikoli ekonomické kobylky z Afriky a Arabského poloostrova," doplnil.
V Doosan areně tak v úvodu místo tradiční bouřlivé atmosféry a chorálů bylo nezvyklé ticho, což překvapilo i hráče. "Vůbec nevím, kvůli čemu to bylo. Říkal jsem si na začátku, co se děje. Fanoušci tam párkrát zařvali, ale nebylo to to, na co jsme zvyklí. Neměli jsme informace, že se to bude dít. Samozřejmě my diváky potřebujeme, aby nás trochu popohnali. Možná i kvůli tomu ten začátek tak vypadal," uvedl záložník a autor jedné z branek při výhře 2:0 Milan Petržela.