Ajax vyřadil fotbalisty Panathinaikosu, v Amsterodamu rozhodla až 17. série penalt

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam vyřadili v odvetě 3. předkola Evropské ligy Panathinaikos Atény. Po výsledku 0:1 po prodloužení musel rozhodnout penaltový rozstřel, který dospěl až do 17. série. V ní domácí vybojovali penaltovou výhru 13:12.

Ilustrační foto

Ajax byl zvyklý spíše na Ligu mistrů, naposledy ale v domácí soutěži obsadil až pátou příčku. Los ho proto svedl proti čtvrtému týmu řecké ligy a vítězi národního poháru. V Řecku Ajax zvítězil 1:0, odveta se musela prodlužovat poté, co v 89. minutě skóroval hostující Tete.

Prodloužení gól nepřineslo. Rozstřel byl nekonečný, v 11. sérii proměnili oba brankáři a podruhé se začali střídat hráči z pole. Nakonec až v 17. sérii poslal Anton Gaaei domácí do posledního předkola.

Český záložník Roman Macek z lavičky náhradníků sledoval, jak jeho Lugano po remíze 2:2 po prodloužení vyřadilo Partizan Bělehrad. Brankář Lukáš Horníček zůstal také jen mezi náhradníky, jeho Braga zvítězila 2:1 na hřišti Servette Ženeva a jde dál.

Irský Shamrock, který ve 2. předkole Ligy mistrů vypadl s pražskou Spartou, vybojoval v prodloužení postup přes slovinské Celje (3:1).

Odvetná utkání 3. předkola Evropské ligy:
Mistrovská část:
Lincoln Red Imps (Gibr.) - Dinamo Minsk 2:1 (1:0), první zápas 0:2, postoupil Minsk;
Maccabi Tel Aviv - Panevežys (Lit.) 3:0 (1:0), první zápas 2:1, postoupilo Maccabi;
Borac Banja Luka - Klaksvík 3:1 po prodl. (2:1, 1:0), první zápas 1:2, postoupil Borac;
Shamrock (Ir.) - Celje 3:1 (2:1, 2:0), první zápas 0:1, postoupil Shamrock
Hlavní část:
Rapid Vídeň - Trabzonspor 2:0 (0:0), první zápas 1:0, postoupil Rapid;
Viktoria Plzeň - Kryvbas Kryvyj Rih 1:0 (0:0), první zápas 2:1, postoupila Plzeň;
Elfsborg - Rijeka 2:0 (0:0), první zápas 1:1, postoupil Elfsborg;
Cercle Bruggy - Molde 1:0 (1:0), první zápas 0:3, postoupilo Molde;
Servette Ženeva - Braga 1:2 (0:1), první zápas 0:0, postoupila Braga;
Lugano - Partizan Bělehrad 2:2 po prodl. (1:2, 0:1), první zápas 1:0, postoupilo Lugano;
Ajax Amsterodam - Panathinaikos Atény 0:1 po prodl. (0:1, 0:0), na pen. 13:12, první zápas 1:0, postoupil Ajax